پردازش ابری

سیستم های پردازش ابری

برای آشنایی با سیستم های پردازش و رایانش ابری، ابتدا باید بدانیم که “Cloud”  یا ابر استعاره ای است که برای اشاره به چگونگی نیاز به ذخیره سازی، سرورها، برنامه ها و سایر منابع محاسباتی دیگر در محل یا در مکان فیزیکی  که استفاده می شود.

فناوری Cloud امکان دسترسی بیشتر “همیشه روشن” به شبکه ها را فراهم می کند. زیرا افراد از هر مکان امکان دسترسی به ابر و اطلاعات نگهداری شده در ابر را دارند.

مدیران و سهامداران هنگام استفاده از اینترنت از عبارت “رایانش ابری” برای اشاره به اطلاعاتی که در دستگاهشان (یا شبکه آنها) نیستند استفاده می کنند. یکی از ساده ترین مثالهایی که  زیادی هر روز از آن استفاده می کنند ایمیل های تحت وب است مانند Gmail.

بدون وجودسیستم های پردازش ابری، پیام فقط از طریق سرویس گیرنده نامه الکترونیکی متصل به رایانه های شخصی قابل مدیریت و ارسال است. در عوض – برای اکثر مردم، ایمیل ها مدیریت و ذخیره می شوند و از طریق ابر ارسال می شوند. در صورت لزوم، به شرط دسترسی به اینترنت، از طریق هر دستگاه یا از هر مکانی می توان به ایمیل های تحت وب دسترسی داشت. بیشتر محصولات نرم افزاری به فضای ابر منتقل شده اند.

محبوبیت سیتم های پردازش ابری

محبوبیت سیتم های پردازش ابری

سیستم های پردازش ابری محبوب تر می شوند. زیرا فناوری با کیفیت سازمانی را برای مشاغل کوچک مقرون به صرفه می کند. صرفه جویی فقط در خود محصول فناوری نیست، بلکه در پیاده سازی، یادگیری، آموزش و نگهداری و پشتیبانی مداوم است. کلیفورد کمپبل، استاد تکنولوژی می گوید : “استفاده از ابر به شما اجازه می دهد تا به جای مدیریت سرورها، روی ارائه راه حل تمرکز كنید. ما می توانیم مقیاس را برآورده کرده و تقاضا را برآورده کنیم و ویژگی های جدید را به همان سرعتی که می توانیم توسعه دهیم، به کار می گیریم. ”

سیستم های پردازش ابری همگام با زمان

سیستم های پردازش ابری همگام با زمان

رابرت گوردون، اقتصاددان دانشگاه نورث وسترن، تاریخ و مسیر رشد اقتصادی و تأثیرات آن بر جامعه و بهره وری را مطالعه می کند. وی در مصاحبه خود توضیح داد که انقلاب صنعتی سوم در حدود سال ۱۹۶۰ با رایانه اصلی آغاز شد. پس از رایانه اصلی، رایانه کوچک، رایانه شخصی و سپس ابزارهای ارتباطی که با اینترنت استفاده می کنیم آمد. گوردون می گوید: “همه این تغییرات به طور بنیادی توانایی ما در پردازش اطلاعات را تغییر داده است.”

گوردون، در کتاب خود تحت عنوان کتاب “ظهور و سقوط رشد آمریکایی”، همچنین نشان می دهد که ذخیره سازی دیجیتال بخشی از این تحول است. “… … شیوه ها و رویه های تجاری از کمدهای کاغذ و پرونده، ماشین های محاسبه و ماشین تحریر، به دنیای مدرن صفحه های تخت و موتورهای جستجو تغییر یافته و ذخیره سازی به شکل الکترونیکی و کاتالوگ های الکترونیکی رواج یافته است. او در توصیف انقلاب صنعتی سوم می گوید: “این تحولی عمیق بود که زندگی تقریباً همه کسانی را که در یک دفتر کار می کنند تحت تأثیر قرار داد. این در طی حدود ۲۵ سال بین ۱۹۸۰ و ۲۰۰۵ اتفاق افتاده است. ” گرچه ممکن است مفهوم ابر نسبتاً جدید به نظر برسد، اما دهه هاست که این انتقال در حال انجام است – با محاسبه ابری به دهه ۱۹۷۰٫

سیستم پرداش ابری در ابر در مقابل غیر ابری

سیستم پرداش ابری در ابر در مقابل غیر ابری

با بیشتر و بیشتر شدن مشاغل به سمت ابر، این سوال ایجاد می شود: شرکت ها هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از برنامه های ابری چه نکاتی را باید در نظر بگیرند؟

راه حل های مبتنی بر سیستم پردازش ابری

راه حل های مبتنی بر سیستم پردازش ابری

  • صرفه جویی در هزینه:

سیستم های پردازش ابری معمولاً به سرمایه گذاری کم هزینه نیاز دارند. زیرا سرورها و شبکه ها نیازی به خرید یا نصب ندارند. علاوه بر این، برای نصب یا نگهداری محصول مجبور نیستید مبلغی پرداخت کنید. به روزرسانی ها معمولاً به صورت خودکار انجام می شوند. بدون هیچ گونه تلاش و هزینه اضافی. با راه حل های رایانش ابری، به طور معمول هر ماه همان مبلغ پرداخت می شود. بر اساس ویژگی ها، حجم و یا تعداد کاربران، سطح متفاوتی از مدل های قیمت گذاری وجود دارد. مهم نیست که مدل قیمت گذاری خاصی چیست، به طور معمول مزیت این است که “هزینه آنچه را که استفاده می کنید و در حین کار” پرداخت کنید و برنامه های مبتنی بر ابر را برای مشاغل کوچک مقرون به صرفه کنید.

  • امنیت بیشتر:

اطمینان از امنیت داده های کسب و کار برای موفقیت هر صاحب مشاغل حیاتی است. اکثر سیستم های پردازش ابری نسبت به راه حل های پیش فرض، سطح بالاتری از امنیت و نظارت را ارائه می دهند. زیرا راه حل های مبتنی بر ابر، کارکنان فناوری اطلاعات را متمرکز بر این موضوع کرده اند، در مقابل این امر آن را به یکی از ده موردی تبدیل کرده است که کارکنان فناوری اطلاعات کسب و کار کوچک باید نگران آن باشند و در این زمینه تخصص داشته باشند. .

  • سازگاری:

سیستم های پردازش ابری بیشترین انعطاف پذیری را از نظر سازگاری دارند. راه حل های نرم افزاری که حتی چند سال عمر می کنند، گاهی اوقات به عملکردهای خاص بستگی دارند و یا محدود می شوند. به عنوان مثال، برخی فقط در سیستم عامل Windows کار می کنند، بنابراین این راه حل ها در Mac کار نمی کنند. با توجه به اینکه فناوری تلفن های هوشمند و رایانه به سرعت در حال تغییر است، راه حل های مبتنی بر ابر می توانند از نیاز به سرمایه گذاری برای “نگه داشتن” در سمت سخت افزار جلوگیری کنند.

  • اتصال به اینترنت:

اسفتفاده از فضای ابری با اتصال به اینترنت امکان پذیر است. در نتیجه، سازمان ها با یک کلیک و اتصال به اینترنت می توانند از مزایای برنامه هایی که بر اساس فضای ابری طراحی شده اند، استفاده کنند. این واقعیت که از طریق اینترنت می توان به برنامه ها دسترسی داشت، انعطاف پذیری استفاده از “هر زمان و هر مکان” را فراهم می کند. سیستم های پردازش ابری این امکان را برای شما فراهم می کنند.

  • کنترل و سفارشی سازی:

سیستم های پردازش ابری، بخش فناوری اطلاعات برنامه و زمانبندی را کنترل کرده و نقشه راه محصول را تنظیم می کنند. بسیاری از مشاغل کوچک دوست دارند راهکارهایی برای فعالیت خود سفارشی کنند. این انعطاف پذیری و کنترل باید با چالش های سفارشی سازی، که شامل افزایش هزینه و مدیریت است، سنجیده شود. با صرف هزینه ای اندک می توانید به این سفارشی سازی بر اساس کارکرد سازمانی خود دست یابید.

  • هزینه های سوئیچینگ:

سیستم های پردازش ابری به طور معمول انعطاف پذیر و قابل دسترسی هستند، با هر نرم افزاری (ابری یا غیر) اگر تصمیم بگیرید که به سمت یک محصول جدید بروید، هزینه های سوئیچینگ  را نیز باید در نظر بگیرید. بسیاری از ارائه دهندگان راهی آسان برای درک امکان انتقال آسان داده های خود پیدا کرده اند.

بنابراین، هنگام بررسی یک سیستم های پردازش ابری، فقط مطمئن شوید که ارائه دهنده شما می تواند داده های مربوطه را از راه حل قدیمی شما وارد کند و در صورت نیاز، قادر به صادرات داده ها باشد تا در صورت رفتن به سمت راه حل جدید، بتوانید آن را با خود ببرید.

به راحتی می توان فهمید که مزایای راه حل های مبتنی بر ابر بسیارند. مانند : کاهش زمان، افزایش مهارت مدیریت، صرفه جویی در اتلاف وقت، و … نرم افزار هایی که مبتنی بر فضای ابری هستند به شما و تیم خود اجازه می دهند تا بر روی تجارت اصلی خود تمرکز کنید.

استفاده از نرم افزارهایی با سیستم پردارش ابری

استفاده از نرم افزارهایی با سیستم پردارش ابری

از ویژگی های نرم افزار سامانه مدیریت امور سهام شرکت پارس سیستم آشنا، سیستم های پردازش ابری قدرتمند و ارائه ی پلتفرم های جامع ابری سامانه ی مدیریت امور سهام جهت ارائه خدمات به شماست. ما بر این باوریم که در دنیای مدرن امروز و رشد سریع تکنولوژی، مسیر حرکت ما،‌ در جهت ایجاد تحول در سازمانها در عین سخت بودن، درست ترین مسیر است و با تلاش های بی وقفه تیم پارس سیستم آشنا توانسته ایم گام های زیادی در این مسیر برداریم.