6 روش برای اینکه مانند کارگزاران بورس موفق فکر کنید

۶ روش برای اینکه مانند کارگزاران سهام موفق فکر کنید

در حالی که تعداد ریاضیدانان و تحلیلگران کمی در بازار سهام پول زیادی به دست می آورند یا می توانند درآمد زیادی کسب کنند، کارگزار سهام موفق نیز از روانشناسی به عنوان ابزاری برای چند برابر کردن بازده خود استفاده می کنند. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند ذهنیت سرمایه گذاری خود را بهبود ببخشید، شفاف فکر کنید:

مانند یک کارگزار سهام موفق فکر کنید

نکته ۱: از هراس اجتناب کنید

هراس حالتی از احساس است که باعث می شود تصمیمات غیر منطقی بگیرید. در حالت وحشت، می توانید سهامی را که باید نگه دارید بفروشید، یا بالعکس، می توانید سهامی را در زمانی که نیاز به فروش دارد بخرید.

در مورد نرم افزار سهامداران بیشتر بدانید.

البته غریزه اصلی ما یعنی وحشت را نمی توان به طور کامل از بین برد. بنابراین مهم این است که بتوانیم آن را کنترل کنیم. جیم کرامر بیشتر موفقیت خود را به وحشت خود نسبت می دهد و معتقد است که او تنها یک لحظه با بیکاری فاصله دارد. اما به جای اینکه اجازه دهد این وحشت او را از پا بیاندازد، ترجیح می دهد آن را به کار گیرد. او از این احساس برای انجام تحقیقات دقیق تر و همگام شدن با این فضای رقابتی استفاده می کند. هر کسی می تواند از همین استراتژی استفاده کند و گام دیگری برای تبدیل شدن به یک کارگزار سهام موفق تر بردارد.

در نتیجه اخبار بد بازار را جمع آوری کنید و قبل از اقدام سعی کنید موقعیت ها را به درستی تحلیل کنید. با به تأخیر انداختن تصمیم سرمایه گذاری حتی برای چند دقیقه، می توانید مراحل فرآیند تفکر خود را کاملاً واضح بیان کنید.

نکته ۲: رویدادهای اخیر را در نظر بگیرید

اگرچه کارشناسان بازار سهام مانند پیتر لینچ و وارن بافت سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌کنند، در مورد خرید یا فروش رویدادهای بالقوه کوتاه‌مدت نیز می‌توان گفت.

برای مثال، یک سرمایه‌گذار بلندمدت که در سال ۲۰۰۵ سهام جنرال موتورز را به دلیل «ارزان بودن» خرید، دید که سرمایه‌گذاری‌اش ۵۰ درصد از ارزش خود را ظرف یک سال از دست داد. اگر همین سرمایه گذار ریسک های مربوط به افزایش قیمت سوخت را در کوتاه مدت ارزیابی می کرد و قبل از خرید تا بهار ۲۰۰۶ منتظر می ماند، تا آغاز سال جدید ۳۰ درصد از سرمایه گذاری خود سود می کرد.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

سرمایه گذاری های بلندمدت انجام دهید، اما به یاد داشته باشید که برخی رویدادها می توانند تأثیر مثبت یا منفی بر سرمایه گذاری شما داشته باشند. قبل از خرید دارایی از این اطلاعات استفاده کنید.

یک موقعیت ذخیره داشته باشید

نکته ۳: یک موقعیت ذخیره داشته باشید

سرمایه گذاران باید همیشه یک موقعیت ذخیره را در نظر داشته باشند. این می تواند توقف پس از خرید باشد. مانند زیان ۱۰٪ یا ۱۵٪، یا مرحله آینده برای یک موقعیت خاص. این نیازی به اجرای این ملاحظات ندارد. اما در صورت لزوم باید چنین موقعیت‌های پشتیبان را شناسایی کنید.

در مورد نرم افزار امور مدیریت سهام  بیشتر بدانید.

به عنوان مثال، اگر انتظار افزایش قیمت سوخت وجود دارد و سهامی در یک شرکت خودروسازی دارید، ممکن است با خرید سهام در یک شرکت نفتی داخلی ریسک خود را پوشش دهید. یا اگر انتظار کاهش هزینه مصرف کننده داخلی وجود دارد، ممکن است بخواهید سهامی را که در یک زنجیره فست فود داخلی نگهداری می کنید. با سهام شرکتی که بیشتر درآمد خود را از بازارهای خارج از کشور به دست می آورد، در نظر بگیرید. باز هم، نکته مهم در اینجا این است که یک نسخه پشتیبان به غیر از موقعیت فعلی خود داشته باشید یا ریسک خود را کاهش دهید.

در مورد نرم افزار سهامداری بیشتر بدانید.

نکته ۴: مهارت های مهارتی خود را بهبود بخشید

موفق ترین سرمایه گذاران پول خود را نه از طریق مجموعه ای از ارقام موجود در گزارش های سالانه، بلکه از طریق بیانیه های مطبوعاتی، اظهارات مدیریت به مطبوعات و سایر پاسخ های سهامداران به آنها به دست می آورند.

در مورد نرم افزار امور سهام  بیشتر بدانید.

به عنوان مثال، در اوایل سال ۲۰۰۲، گری اسمیت، مدیر عامل شرکت Ciena Corp (Nasdaq:CIEN)، در طول یک کنفرانس تلفنی سرمایه گذار، بارها و بارها از کلمه “دشوار” در مورد یک محیط برای شرکت های مخابراتی استفاده کرد. علی‌رغم تعبیر ضد خوش‌بینانه اسمیت، کسانی که متوجه شدند او اغلب از این صفت و لحن صدا در هنگام استفاده از این کلمه استفاده می‌کند، توانستند از فروش اجباری ۵۰ درصدی سهام که ماه‌ها پس از این تماس صورت گرفت، اجتناب کنند.

نمونه های دیگری که با این موارد مطابقت دارند و می توانند از این آگاهی به شیوه های مثبت استفاده کنند. استعفای باب ناردلی از Home Depot (NYSE:HD) در اوایل سال ۲۰۰۷ یا کناره گیری فیلیپ پرسل از Morgan Stanley (NYSE:MS) در سال ۲۰۰۵ از این دست است. باز هم، ایده این است که کارآگاه باشید و در مورد شرایط خاص فرضیاتی ایجاد کنید. یا عوامل دیگری را ببینید که معمولاً تجزیه و تحلیل نمی شوند.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار بخوانید.

بدانید چه زمانی بر خلاف جریان آب شنا کنید

نکته ۵: بدانید چه زمانی بر خلاف جریان آب شنا کنید

همانطور که Dotcom نشان داده است، شنا کردن بر خلاف جریان گاهی اوقات می تواند نتیجه دهد. با این حال، در بسیاری از موارد، سرمایه گذار عادی نباید تصمیم بگیرد که برخلاف جریان شنا کند. به عبارت دیگر، اگر قیمت سهام در حال کاهش است، معمولاً بهتر است منتظر افزایش دوباره قیمت ها باشید.

اگر صبر را یک فضیلت مهم می دانیم، در نظر بگیرید که چه اتفاقی برای شرکت هایی مانند CMGI (Nasdaq:CMGI) و JDS Uniphase (Nasdaq:JDSU) افتاده است. چند سال پیش، تعدادی از مخالفان و معامله گران سعی کردند این روند نزولی را در این سهام تغییر دهند. با برخی اختلاف نظرها مبنی بر اینکه خود توده ها حتی زمانی که قیمت سهامی که می فروختند از دستمزد ۱۰۰ دلار به تک رقمی کاهش یافت، «خرید» کردند. حقیقت این است که فقط کسانی که صبور بودند و منتظر بودند تا تمام این سهام به پایان برسد، توانستند درآمد داشته باشند.

در مورد نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد بخوانید.

در بسیاری از موارد، «نگاه کردن از زاویه‌ای متفاوت» یا «انجام برعکس حالت معمول» درک این مفهوم را برای برخی سرمایه‌گذاران بسیار دشوار می‌کند. به نوعی، این نیز بر خلاف طبیعت انسان است، زیرا ما می خواهیم یک سهام را بفروشیم، حتی اگر سهام مورد علاقه ما باشد، بدون از دست دادن بیشتر. زیرا شاهد کاهش ارزش سهام هستیم.

برای رهایی از چیزی مانند خرید زمانی که همه می‌فروشند یا می‌فروشند زمانی که همه خرید می‌کنند، یک کارگزار سهام موفق باید روی فرصت‌های بالقوه نامحدود در بازار سهام در هر زمان معین تمرکز کند. تاریخ اخیر نیز نشان داده است که برای سرمایه‌گذار بهتر است آن سهام را از دست بدهد.

روی تکالیف خود کار کنید و گله را پیدا کنید. می توانید بررسی کنید که چرا سهام یک شرکت در مقایسه با بازار پایین است. کاهش قیمت سهام اغلب به دلیل زمینه ای است.

نکته ۶: مانند کارگزار سهام موفق فرصت را غنیمت بشمارید

صبر و تجزیه و تحلیل دقیق مهم هستند و پس از تکمیل فرآیند تجزیه و تحلیل شما، همین الان اقدام کنید! بی عملی می تواند به همان اندازه اشتباه باشد که عجولانه عمل کردن. فقط به افرادی فکر کنید که برای از دست دادن افزایش‌های نجومی در شرکت‌هایی مانند مایکروسافت (Nasdaq:MSFT) یا Google (Nasdaq:GOOG) ابراز تاسف می‌کنند، و شما به ما اعتبار می‌دهید.

در مورد نرم افزار سهام  بیشتر بدانید.

یک پروسه تحقیقاتی رسمی داشته باشید و به آن پایبند باشید. به عبارت دیگر، قبل از خرید، تمام تراکنش های مالی را بررسی کنید. شرکت را با رقبای خود مقایسه کنید و تمام تحقیقات آن را در مورد شرکت بخوانید. سپس، پس از تکمیل تکالیف و داشتن یک برنامه پشتیبان، اقدام کنید.

این ممکن است به برخی افراد کمک کند، اما توانایی یک سرمایه گذار برای مشخص کردن نظرات خود، تشخیص از لفاظی سهامداران و کنترل احساسات خود از هر چیز دیگری مهم تر است.

در مورد برنامه مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

کارگزار موفق سهام