Swing Trading چیست؟

Swing Trading چیست؟

Swing Trading چیست؟ استراتژی معاملاتی چگونه کار می کند؟ ممکن است نام Swing Trade را شنیده باشید اما ممکن است دقیقاً ندانید که چیست. آیا این یک استراتژی است؟ یا یک روش معاملاتی است؟

یکی از مهمترین ویژگی های معاملات نوسانی این است که به شما امکان می دهد در بازارهای مالی سفته بازی کنید بدون اینکه مجبور باشید همیشه جلوی رایانه بنشینید.

بیشتر بخوانید: برنامه پیشنهاد بهترین سهام؛ مدیریت ریسک و انطباق

معاملات نوسانی اSwing Trading چیست؟

سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) یک استراتژی و سیاستگذاری در مورد معاملات در بازار‌ مالی است که برای نوسان گیری کوتاه مدت از قیمت دارایی‌ها استفاده می‌شود. برای ارائه یک تعریف واضح از معاملات نوسانی، ابتدا باید دوره های زمانی مختلفی را که سرمایه گذاران در آن معامله می کنند توضیح دهیم. بازارهای مالی امروزه بیش از هر زمان دیگری متنوع هستند، که تعداد راه‌های کسب سود از آنها را افزایش می‌دهد. علاوه بر بسیاری از استراتژی های معاملاتی موجود، سبک های معاملاتی مختلفی نیز وجود دارد. یکی از تمایزهای کلیدی این سبک های معاملاتی، بازه زمانی است که در آن معامله می شوند.

مزایای سوئینگ تریدینگ

در یک انتهای طیف، سرمایه گذاران بلندمدت قرار دارند. هدف این معامله گران شناسایی روندهای بلندمدت بازار است که در برخی موارد می تواند ماه ها و حتی سال ها ادامه داشته باشد. یکی از بزرگترین مزیت های تجارت بلندمدت این است که می توانید سود بالایی داشته باشید. با این حال، خطر از دست دادن نیز وجود دارد. اگر بتوانید چندین ماه روند را با موفقیت دنبال کنید، اغلب می توانید سود بیشتری نسبت به معاملات کوتاه مدت داشته باشید.

مزایای دیگری نیز وجود دارد. سیستم های معاملاتی بلندمدت به جز سرمایه گذاری کوتاه مدت روزانه نیاز به توجه زیادی ندارند. با این حال، نیاز به صبر دارد زیرا فرصت های مناسب تجاری اغلب به وجود نمی آیند.

در انتهای دیگر طیف، اسکالپینگ است. این شامل ورود به معاملات فوق کوتاه است که گاهی اوقات فقط چند دقیقه طول می کشد تا هر چه بیشتر سودهای کوچک به دست آورید. اسکالپینگ به معنای برنده شدن چند پیپ در اینجا و آنجاست. در چنین معاملاتی این مزیت وجود دارد که دوره نگهداری بسیار کوتاه است. قرار گرفتن خود را در بازار مربوطه کاهش می دهید. برخلاف معاملات بلندمدت، در اینجا نیازی به صبر و حوصله زیادی ندارید. زیرا همیشه به حرکت های کوچک قیمتی که رخ می دهد توجه می کنید.

بیشتر بخوانید: اسکالپینگ چیست؟

معایب اسکالپینگ

معایب اسکالپینگ عبارتند از:

مصرف زمان بالا

انضباط شدید در مدیریت خروج مورد نیاز است

هزینه های تراکنش بالقوه بالا به دلیل تعداد تراکنش های زیاد

یک پله بالاتر از اسکالپرها، معامله‌گران روز هستند که اغلب یک ساعت یا بیشتر در موقعیت‌های خود قرار دارند. اما هرگز از پایان روز معاملات فراتر نمی‌روند. به این ترتیب از قرار گرفتن در معرض اخباری که یک شبه اتفاق می افتد جلوگیری می کنند.

اکنون می توان معاملات نوسانی را بین معاملات روزانه و دنبال کردن روند بلندمدت قرار داد. معاملات نوسانی از چند روز تا چند هفته طول می کشد. در اصل، یک معامله‌گر نوسانی به دنبال شکل‌های نموداری می‌گردد که چند روز طول می‌کشد تا از تغییرات قیمت و نوسان‌های قیمت بیشتر نسبت به معاملات روزانه سود ببرد.

معامله گران نوسان در یک دوره چند روزه یا چند هفته ای معامله می کنند. آنها معمولاً با نمودارهای ۴ ساعته (H4) یا روزانه (D1) کار می کنند و از ترکیبی از تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال برای تصمیم گیری استفاده می کنند.

فرقی نمی کند که قیمت در یک روند بلندمدت باشد یا یک محدوده. یک معامله گر نوسانی به اندازه کافی موقعیتی را حفظ نمی کند تا تأثیری داشته باشد. در عوض، نوسانات عنصر کلیدی برای معامله گران نوسان است. هر چه بازار نوسانات بیشتری داشته باشد، حرکات کوتاه مدت قیمت بیشتر می شود که منجر به فرصت های بیشتری در معاملات نوسانی می شود.

بیشتر بخوانید: ادغام برنامه مدیریت سبد سهام در بورس با سایر ابزارها و سیستم های مالی

Swing Trading چیست؟

مزایای معاملات نوسانی Swing Trading چیست؟

به خصوص برای کسانی که تازه وارد معامله می شوند، معاملات نوسانی تعدادی مزیت را ارائه می دهد:

معاملات نوسانی به زمان کمتری نیاز دارد

همانطور که قبلا ذکر شد، تجارت کوتاه مدت نیاز به نظارت مداوم دارد. از سوی دیگر، معاملات بلندمدت حرکت کمی را برای برخی از معامله گران ایجاد می کند و به درجه بالایی از نظم و انضباط نیاز دارد.

معاملات نوسانی با ذهنیت مبتدیان مطابقت دارد. زیرا در یک بازه زمانی کاربرپسندتر انجام می شود. به عنوان مثال، تریدرهای سوئینگ زمان بسیار کمتری را برای تجزیه و تحلیل صرف می کنند و بسیار کمتر از اسکالپرها معامله می کنند. این به آنها زمان بیشتری می دهد تا در مورد موقعیت های باز شده فکر کنند.

بیشتر بخوانید: نوسانات ارز در فارکس برای پوشش اقتصادی و مدیریت سهام

معاملات نوسانی از روندهای بلند مدت بهره می برد

در حالی که اسکالپینگ و معاملات روزانه به نوسانات کوتاه مدت بستگی دارد، معاملات نوسانی به کاربران خود اجازه می دهد تا از روندهای هفتگی، ماهانه یا سالانه بهره ببرند. این بدان معنی است که معاملات نوسانی می تواند سود بیشتری نسبت به معاملات روزانه داشته باشد. زیرا تجزیه و تحلیل مهمتر است. تحلیل های اعمال شده در دوره های بلندمدت عموما قابل اعتمادتر هستند. در حالی که معاملات کوتاه مدت بیشتر مستعد سیگنال های نادرست است. علاوه بر این، از آنجایی که معاملات عموماً از روند بلندمدت قیمت پیروی می کنند، هر معامله در معاملات نوسانی زمان بیشتری برای کسب سود دارد.

معاملات نوسانی مقرون به صرفه است

یکی از عوامل هزینه در معاملات اسپرد است که تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک ابزار مالی است. اگرچه اسپردها پایین هستند، شما باید برای هر معامله به آنها پرداخت کنید، که اگر معامله بسیار کوتاه مدتی انجام دهید می تواند تأثیر قابل توجهی بر سود شما داشته باشد.

در معاملات نوسانی، اسپرد اهمیت کمی دارد. زیرا معاملات برای مدت طولانی برگزار می شوند که اسپرد چند نقطه یا پیپ واقعاً سود را کاهش نمی دهد.

بیشتر بخوانید: ۸ عامل مهم و موثر در نوسان بازار سهام

اندیکاتورهای معاملاتی نوسانی زیادی وجود دارد

بازه‌های زمانی مورد استفاده در معاملات نوسانی – H4، D1 یا W1 – امکان استفاده از اندیکاتورهای موجود را تا حد امکان مؤثر می‌سازد. به عنوان مثال، بیایید یک شمع روزانه را در نظر بگیریم که بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه بسته می شود. این بسیار معنادارتر از بسته شدن شمع بالاتر از میانگین متحرک در نمودار ۵ دقیقه ای است. بازه‌های زمانی بزرگ‌تر معمولاً دقیق‌تر هستند و معامله‌گران نوسانی می‌توانند از آن بهره ببرند.

معاملات نوسانی به شما امکان می دهد از حرکات بزرگ قیمت بهره ببرید

معامله گران نوسان می توانند از حرکات یا نوسانات قابل توجه قیمت که به ندرت در یک روز اتفاق می افتد سود ببرند. هر چه بازاری که معامله می شود نوسان بیشتری داشته باشد، نوسانات و تعداد فرصت های معاملاتی نوسانی بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید: یادگیری بازار سهام؛ نکات مهمی که باید در نظر بگیرید

خطرات معاملات نوسانی Swing Trading

اگرچه معاملات نوسانی مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد. این شامل:

انباشته شدن هزینه های سوآپ: سوآپ نوعی پرداخت بهره روزانه است که هنگام نگهداری موقعیت ها یک شبه اتفاق می افتد. آنها برای اسکالپرها و معامله گران روزانه اهمیتی ندارند، اما برای معامله گران نوسانی که برای بلندمدت معامله می کنند مهم هستند.

ریسک اصلی: رویدادهای اقتصادی و سیاسی در آخر هفته می‌توانند بر بازارهای مالی در فضای باز تأثیر بگذارند، که می‌تواند روند را بشکند و استراتژی معاملاتی نوسانی شما را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: بورس و بازار سهام چه خطراتی را شامل می شود؟

بهترین ابزار معاملاتی نوسانی Swing Trading

بنابراین کدام بازارها برای معاملات نوسانی مناسب هستند؟ خبر خوب این است که این شکل از معاملات برای تمام قراردادهای تفاوت (CFD) از جمله سهام، فارکس، کالاها و شاخص ها مناسب است.

بازار فارکس به دلیل نقدینگی و نوسان بالا، شرایط بسیار خوبی را برای معامله گران نوسان برای یافتن حرکات جالب قیمت در مدت زمان کوتاه فراهم می کند. برخی از رایج ترین ارزها برای معاملات نوسانی عبارتند از:

یورو: جفت ارز مانند EURAUD، EURCAD، EURJPY یا EURGBP.

ین: جفت ارز مانند USDJPY، JPYCAD یا GBPJPY.

پوند: جفت ارز مانند GBPAUD، GBPCAD یا GBPCHF

دلار آمریکا: جفت ارز مانند USDNZD، USDCAD، USDAUD و EURUSD

بیشتر بخوانید: نرم افزار حضور و غیاب رایگان

اگر می خواهید از تحرکات بازار سهام از طریق معاملات نوسانی Swing Trading سود ببرید، شاخص ها ابزار مناسبی هستند. این شامل:

DAX40 CFD

CAC40 CFD

DJI30 CFD

نزدک ۱۰۰ CFD

Nikkei 225 CFD

برخی از شاخص های سهام نسبت به سایر ابزارها مانند جفت ارز دارای اسپرد بالاتری هستند. با این حال، آنها هنوز هم برای معاملات نوسانی مناسب هستند زیرا فقط یک بار باید اسپرد را پرداخت کنید. همین امر در مورد جفت ارزهای عجیب و غریب مانند USDCZK نیز صدق می کند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار اسناد

Swing Trading

نرم افزار مدیریت امور سهام برای مدیریت سبد سرمایه گذاری سهام شما طراحی شده است. با کلیک بر روی هر یک از کلمات زیر به صفحه اصلی نرم افزار امور سهام دسترسی خواهید داشت.

برنامه سهامداران، نرم افزار سهامداری، نرم افزار امور سهام و سهامداران . نرم افزار امور سهام، برنامه مدیریت امور سهام، نرم افزار مدیریت امور سهام، برنامه تحلیل سهام . نرم افزار مدیریت امور سهام، نرم افزار امور سهامداری، نرم افزار سهامداران، نرم افزار سهام، نرم افزار خرید سهام . برنامه پیش بینی قیمت سهام، برنامه پیشنهاد بهترین سهام، برنامه مدیریت سبد سهام، برنامه ردیابی سهاماپلیکیشن ردیابی سهام، نرم افزار مدیریت سهام . برنامه مدیریت پرتفولیو، برنامه مدیریت سهام در بورسنرم افزار مدیریت سهام اندروید، نرم افزار مدیریت سبد سرمایه گذاری، برنامه مدیریت سبد سرمایه گذاری . برنامه مدیریت سبد سهام در بورس، نرم افزار مدیریت پورتفولیو