سرمایه گذاران قدرتمند سهام

ده سرمایه گذار قدرتمند جهان (بخش دوم)

در این مقاله به معرفی سرمایه گذاران قدرتمند جهان از جمله: پیتر لینچ، جورج سوروس، وارن بافت، جان بوگل و بیل گروس که از ستاره های دنیای سرمایه گذاری هستند، می پردازیم. روشنگری در استراتژی ها و همچنین نظرات و تحلیل های آنها از بازار سرمایه، برای شما مفید خواهد بود.

در مورد سامانه تحلیل بازار بخوانید.

پیتر لینچ و توصیه های او

سرمایه گذاران قدرتمند

پیتر لینچ، افسانه صندوق سرمایه گذاری مشترک، صندوقی را که وی موفق به دستیابی به بازدهی ۳۰٪ در ۱۳ سال شده است، فعال کرده است. در این زمان دارایی های صندوق از ۲۰ میلیون دلار به ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافت.

پیتر لینچ، از سرمایه گذاران قدرتمند و به عنوان یک آفتاب پرست توصیف می شود. لینچ که با تکنیک انتخاب سهام خود شهره است، معتقد است احساسات را کنار بگذاریم و به شرکت توجه کنیم.

وی اظهار داشت که ۱۰۰٪ دقت در سرمایه گذاری ها وجود ندارد. لینچ همچنین عنوان کرده است که مهمترین عضو در بازار سهام مغز نیست، بلکه معده است.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامدران بخوانید.

جورج سوروس و توصیه های او

سرمایه گذاران قدرتمند

جورج سوروس که به عنوان یکی از مشهورترین دلالان شناخته می شود، نامی است که پشت تئوری های توطئه قرار دارد. او با حرکت خود در بحران چهارشنبه سیاه در سال ۱۹۹۲ توجه ها را به خود جلب کرد.

سوروس، که در طی یک روز بحران، ۱ میلیارد دلار درآمد داشت، به عنوان “مردی که بانک های انگلیس را سرقت می کند” شناخته شده است.

جورج سوروس نامی برای روندهای گسترده اقتصادی و بازی های بسیار اهرمی در اوراق قرضه و ارز است. او یک دلال کوتاه مدت است. وی به شرط بندی های بزرگ در بازارهای مالی مشهور است.

وی شرکت صندوق هجینگ را تاسیس کرد که قبلاً به آن صندوق کوانتوم می گفتند و بعداً Soros Fund Management نام گرفت. در عمر سرمایه گذاری ۲۰ ساله خود سیاست تهاجمی را دنبال کرده است. صندوقی که وی مدیریت آن را برعهده داشت، سالانه بیش از ۳۰٪ بازده داشته است.

در مورد سامانه افزایش سرمایه بخوانید.

وارن بافت و توصیه های او

سرمایه گذاران قدرتمند

بافت، معروف به پیامبر اوماها، یکی از سرمایه گذاران قدرتمند و دلسوزترین نام ها در بازارها است. او ثروتش را خود به دست آورد و در میان ۵ فرد ثروتمند جهان گرفت.

بافت، یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ، اصول بنجامین گراهام را دنبال می کند. او سهام و شرکتها را از طریق Berkshire Hathaway خریداری می کند. به این ترتیب او میلیاردها دلار ثروت کسب کرده است. وی همچنین قول داده است که ۹۹٪ از دارایی خود را اهدا کند.

بافت که با سبک سرمایه گذاری خود جلب توجه می کند، نظم و صبر را اساس موفقیت می داند. او یک سرمایه گذار با ارزشِ طولانی مدت است.

وارن بافت مشاوره مدیریت پول را برای همه، نه فقط سرمایه گذاران، ارائه می دهد. او همیشه در مورد اهمیت ارزان بودن کیفیت صحبت می کند.

جان بوگل و توصیه های او

سرمایه گذاران قدرتمند

جان بوگل، مدیر معروف پول، بنیانگذار Vanguard است. ونگارد دومین تامین کننده جهانی صندوق های قابل معامله در بورس است. علاوه بر این، کسی که اولین صندوق شاخص بورس را ایجاد کرد، بوگل بود.

او از حدس و گمان پرهیز می کند و بر اهمیت سرمایه گذاری طولانی مدت در هر فرصتی تأکید دارد. وی با پایبندی به این ویژگی ها، شرکتی را که تأسیس کرده به یکی از بزرگترین و معتبرترین حامیان مالی صندوق تبدیل کرد.

او از سرمایه گذاری شاخص کم هزینه برای میلیون ها سرمایه گذار حمایت کرده است. فلسفه سرمایه گذاری او این است که بازده را از طریق تجارت با صندوق های سرمایه گذاری شاخص گسترده بدون کارمزد، هزینه کم، گردش مالی کم و مدیریت منفعل بدست آورد.

بیل گروس و توصیه های او

سرمایه گذاران قدرتمند

بیل گروس یکی دیگر از سرمایه گذاران قدرتمند است که به عنوان سرمایه دار اوراق قرضه شناخته می شود. همچنین یکی از بنیانگذاران Pimco است. وی با ۲۹۳ میلیارد دلار دارایی، بزرگترین صندوق اوراق قرضه را در یک زمان مدیریت می کند.

گروس پس از فروپاشی وال استریت در سال ۲۰۰۸، به دلیل استراتژی های سرمایه گذاری خود، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین سرمایه گذاران ایالات متحده مشهور شد.

استراتژی های سرمایه گذاری در بازار بورس را بخوانید.

گروس به سرمایه گذاران تازه وارد توصیه می کند که  ابتدا باید خود را بشناسید. همچنین توصیه می کند که در مورد ریسک، اطلاعات کسب کنید و پس از آن در مورد سرمایه گذاری تصمیم بگیرید. لازم است اقتصاد را به خوبی دنبال کنید و بر پیروزی در بازی تمرکز کنید و برای هر کار و تصمیم گیری آمادگی روانی داشته باشید.

قبل از ورود به بازار بورس و امور سهام بدانید.

در انتها؛ همانطور که هر سرمایه گذار باتجربه می داند؛ ترسیم مسیر خود و بازدهی با تجارت طولانی مدت کار ساده ای نیست. با این حال، به راحتی می توان فهمید که چگونه سرمایه گذاران فوق الذکر جایگاه خود را در تاریخ به دست آورده اند.

سرمایه گذاران قدرتمند