ریسک هایی که هر کارآفرینی باید بپذیرد

ریسک هایی که هر کارآفرینی باید بپذیرد

کارآفرینی یعنی ریسک. برای شروع و حمایت از کسب و کار خود ممکن است شغل، امور مالی شخصی و حتی سلامت روانی خود را به خطر بیندازید. با این فرض که شما در نهایت تصمیم خود را می گیرید و سرنوشت خود را رقم می زنید، ارزشش را دارد. اما اگر می خواهید به عنوان یک کارآفرین موفق عمل کنید، باید برای خطرات و چالش ها آماده باشید. ۶ مورد زیر خطراتی است که هر کارآفرینی باید در مسیر موفقیت بپذیرد.

در مورد نرم افزار امور سهام  بیشتر بدانید.

ریسک های کارآفرینی

۱- انصراف از حقوق ثابت کارآفرین

قبل از اینکه وارد دنیای مالکیت کسب و کار شوید، باید با شغل معمولی و در برخی موارد شغل خود خداحافظی کنید. برخی افراد این تجمل را دارند که یک برنامه پشتیبان داشته باشند. بنابراین حتی اگر کسب و کار مستقلشان خوب پیش نرود، می توانند به حرفه خود ادامه دهند.

اما برای بسیاری از کارآفرینان تازه کار، این یک جهش بسیار خطرناک است. هیچ تضمینی برای درآمد شخصی وجود ندارد، به خصوص برای چند ماه اول، و احتمالاً زمان زیادی برای تضمین یا حفظ یک ردیف درآمد جایگزین نخواهید داشت.

در مورد نرم افزار سهامداران بیشتر بدانید.

۲- فدا کردن سرمایه شخصی

برخی از کارآفرینان در هنگام تصدی شرکت‌ها تنها از منابع خارجی سود می‌برند. اینها معمولاً مشارکت‌های سرمایه‌گذار، مشوق‌های دولتی، وام‌ها و کمپین‌های تامین مالی جمعی هستند. با این حال، بسیاری از کارآفرینان برای شروع باید از حساب های بانکی شخصی و پس انداز شخصی خود استفاده کنند.

در مورد نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد بخوانید.

۳- تکیه بر جریان نقدی کارآفرین

حتی اگر محدودیت اعتباری دارید، دریافت جریان نقدی منظم دشوار و استرس زا است. حتی اگر خود را برای یک سال سودآور آماده کنید، باید با تعهدات روزانه دست و پنجه نرم کنید. اگر درآمدتان با هزینه هایتان مطابقت نداشته باشد یا اگر هزینه هایتان بیشتر از درآمدتان باشد شرایط دشوار می شود.

صورت‌حساب‌ها به سرعت جمع می‌شوند و اگر درآمد کافی برای پشتیبانی از جریان نقدی خروجی نداشته باشید، یا پولتان تمام می‌شود یا باید پس‌انداز خود را برای پرداخت حقوق خرج کنید.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار بخوانید.

تکیه بر جریان نقدی کارآفرین

۴- تکیه بر کارکنان کلیدی

وقتی برای اولین بار کسب و کار خود را راه اندازی می کنید، ممکن است تیمی متشکل از کارمندان زیادی نداشته باشید. در عوض، کار با یک گروه کوچک و فشرده از افراد که خستگی ناپذیر کار می کنند، می تواند کارها را بهتر کند. اگر این افراد خصلت های سختی را پیدا می کنند و حقوق زیر صنعت را می پذیرند، باید بیشتر به آنها اعتماد کنید.

به عنوان مثال، اگر یک توسعه دهنده مجرد با تجربه و متخصص را برای کار بر روی محصول خود استخدام می کنید، باید به توانایی آن شخص برای انجام به موقع کار اطمینان کامل داشته باشید. در غیر این صورت، جدول زمانی شما (و محصول شما) به خطر می افتد.

در مورد نرم افزار سهام  بیشتر بدانید.

۵ – ریسک پذیری کارآفرین در ضرب الاجل

سرمایه‌گذاری‌های جدید، بنا به ماهیت خود، باید از جدول‌های زمانی دقیق برای دستیابی به راه‌اندازی محصول و اهداف کلیدی پیروی کنند. امور مالی آنها شکننده است و سرمایه گذاران آنها می خواهند چرخش را به آرامی ببینند. به هر حال، بیشتر کارآفرینان سعی می کنند کارهای زیادی را به طور همزمان با ضرب الاجل های مختلف انجام دهند و این مهلت ها حیاتی هستند. به خاطر داشته باشید که نگرانی های شما در مورد این مهلت ها خواب شما را مختل خواهد کرد.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

۶- وقت شخصی و سلامتی کارآفرین

کارآفرینی بر زندگی افراد عادی تأثیر منفی می گذارد. شما باید ساعت های بی شماری را برای موفقیت شرکت خود صرف کنید و بقیه زمان را با نگرانی سپری کرده و از خواب محروم خواهید شد. زمانی را که برای خود در نظر گرفته اید از دست خواهید داد و بیش از حد معمول استرس خواهید داشت.

پاداش کارآفرینی بیشتر از خطرات شخصی خواهد بود. اما باید آماده باشید تا به این شکل زندگی کنید.

در مورد نرم افزار سهامداری بیشتر بدانید.

اجازه ندهید خطرات شما را از رویاهای کارآفرینی خود منحرف کنند. در عوض، دریابید که این خطرات چیست. به عنوان یک کارآفرین، هیچ راهی برای اجتناب از این خطرات وجود ندارد، اما اگر از این خطرات آگاه باشید، برای مقابله با آنها آماده خواهید شد و اثرات آنها را کاهش خواهید داد.

کارآفرین