30 نکته برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید (بخش سوم)

۳۰ نکته برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید (بخش سوم)

موفقیت در تجارت و جزو کارآفرینان موفق بودن، یک موضوع فوری نیست. موفقیت پس از یک پروسه طولانی به دست می آید. در مجموعه مقالاتی ۳۰ استراتژی مختلف بلندمدت را فهرست کرده ایم و تاکید کرده ایم که باید از قدم های کوچک شروع کنید. ما می دانیم که دستیابی به موفقیت به عنوان یک کارآفرین آسان نیست. با این حال، پیشاپیش می‌توانیم بگوییم که این توصیه‌ها مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

در مورد نرم افزار مدیریت سهام بیشتر بدانید.

۳۰ نکته برای یک کارآفرینان موفق

  1. موارد رایگان را ارائه دهید

گفتیم اگر فروش و مشتری نباشد کارآفرینی هم نیست. درست است. اما به جای اینکه دائماً چیزی به مردم بفروشید، چیزهای رایگان را نیز به آنها پیشنهاد دهید. بدون انتظار هزینه به زندگی آنها مقداری ارزش اضافه کنید. تحقیقات نشان می دهد که ارائه چیزی به صورت رایگان در رسانه های اجتماعی ۲ برابر موثرتر از فروش سرد است. برای جذب افراد به برند خود، ضروری است که ابتدا آنها را “رایگان” ملاقات کنید. اگر در حال حاضر یک محصول یا خدمات خوب ارائه می‌دهید، مردم مایلند برای بار دوم هزینه بپردازند.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

  1. قدم های کوچک بردارید

ساختن یک شرکت موفق کار سختی است. به خصوص راه اندازی یک شرکت از صفر بسیار دشوارتر است. تنها راه آسان‌تر کردن این فرآیند این است که با برداشتن گام‌های کوچک به جلو حرکت کنید. وقتی فرآیند را به مراحل کوچک تقسیم کنید و بدون عجله عمل کنید، قدم های خود را محکم تر برداشته اید. به لطف قدم های کوچکی که با پشتکار و ثبات برداشته می شوند، می توانید مسافت های زیادی را طی کنید.

در مورد برنامه مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

  1. مدیریت زمان را جدی بگیرید

همه چیز را در دفترچه یادداشت کنید. جلسات شما، روز کارنامه فرزندتان، زمان صرف غذای خانواده در آخر هفته، زمان قرار تعمیر و نگهداری ماشین… وقتی همه چیز را در تقویم و دفترچه یادداشت می کنید، لازم نیست چیزهایی را در ذهن داشته باشید و انرژی خود را هدر دهید. از آنجا که آنچه باید انجام دهید قابل مشاهده است، به تعویق انداختن و نادیده گرفتن آنها برای شما دشوارتر است.

در مورد نرم افزار اسناد بخوانید.

  1. ورزش کنید

اگر به دلایل سلامتی از کاری که انجام می دهید لذت نمی برید، واقعاً موفق نیستید. بنابراین باید مراقب سلامت جسمی و روحی خود باشید. شما باید به طور منظم ورزش کنید. یوگا انجام دهید، مدیتیشن کنید، به جای آسانسور از پله ها بروید، ماشین خود را در فاصله ۲ بلوک رها کنید، عصر یا صبح ۲۵ دقیقه پیاده روی کنید یا مستقیماً به باشگاه بروید. در هر صورت از ورزش غافل نشوید.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

کارآفرینان موفق: تمرکز کنید

  1. کارآفرینان موفق: تمرکز کنید

چندوظیفه ای بودن در واقع یک موضوع بسیار بحث برانگیز است. در حالی که کسانی هستند که فواید این کار را می ستایند، کسانی هستند که به شدت از آسیب ها دفاع می کنند. ما فکر می کنیم که چندوظیفه ای بودن آنقدر که به نظر می رسد مفید نیست. در عوض، ما تمرکز و انجام یک کار را در یک زمان معین پیشنهاد می کنیم. اگر تمام توجه خود را به کاری که پیش رو دارید معطوف کنید، به احتمال زیاد آن را راحت تر و سریع تر انجام خواهید داد.

به عنوان مثال، ۳ کاری را که باید هر شب در روز بعد انجام دهید، مشخص کنید. هر ماه، اهدافی را که می خواهید به آن دست یابید، چه شخصا و چه برای شرکت، برای ماه آینده بنویسید. این نوع تکنیک شما را متمرکز و حواس جمع نگه می دارد.

در مورد نرم افزار سهام  بیشتر بدانید.

  1. تعطیلات را فراموش نکنید

این باور مضحک وجود دارد که کارآفرینان هرگز نباید به تعطیلات بروند. تعطیلات هر هفته برای یک کارآفرین یک امر تجملی نیست. بیایید در این مورد به توافق برسیم. وقتی به اندازه کافی استراحت نکنید، زود خسته می شوید. همه ما انسان هستیم و البته باید مرخصی داشته باشیم.

دور شدن از کار و استراحت؛ مغز را شاداب می کند و ذهن را پاک می کند. چرا فکر می کنید هنگام دوش گرفتن این همه ایده دارید؟ زیرا در آن لحظه مغز از انقباض می ایستد و جریان خود را پیدا می کند. اگر استفاده از مرخصی از محل کار را به یک فرهنگ سازمانی تبدیل کنید، می توانید به طور جمعی سود ببرید.

در مورد نرم افزار جامع تحلیل بازار بخوانید.

  1. کارآفرینان موفق: یک سوال بپرسید

لازم نیست همه چیز را بدانید. هیچ کس نیست که همه چیز را بداند. از پرسیدن سوال و دریافت پیشنهاد دریغ نکنید. سوال پرسیدن افق های جدیدی را برای شما باز می کند، به شما امکان می دهد با افراد جدید و ایده های جدید آشنا شوید. اگر ذهنیتی دارید که مبتنی بر یادگیری مادام العمر است، کارآفرین بهتری خواهید بود.

  1. از شکست نترسید

شما شکست خواهید خورد. در مقطعی از زندگی خود شکست خورده خواهید بود. پذیرش این موضوع از قبل ضرری ندارد. شکست یکی از ابعاد کارآفرینی موفق است. یکی از چیزهایی که به وضوح اهمیت موفقیت را نشان می دهد شکست است. شما نباید از شکست بترسید، بلکه از اشتباهات خود درس بگیرید و یک اشتباه را دوبار مرتکب نشوید.

در مورد نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد بخوانید.

  1. کارآفرینان موفق: الهام بگیرید

کارآفرینی ارتباط تنگاتنگی با خلاقیت دارد. یک کارآفرین مشکلی را شناسایی می کند و راه حل هایی برای آن مشکل ایجاد می کند که هیچ کس قبلاً به آن فکر نکرده بود. در این راستا باید با چشمانی هوشیار به اطراف خود نگاه کنید تا الهام بگیرید. به عنوان مثال، جزئیاتی از نقاشی که در یک موزه می بینید، می تواند الهام بخش محصول پرفروش شرکت شما باشد. الهام باعث جرقه ایده ها می شود. این ایده سوخت کارآفرینان موفق است.

  1. به دیگران کمک کنید

کارآفرینان موفق افرادی پرمشغله هستند. همچنین گفتن “من برای چنین چیزهایی وقت ندارم” بسیار آسان است. اما کمک به افراد اطرافتان نیز می تواند مفید و الهام بخش باشد. کمک به دیگران بیش از هر چیز به شما احساس خوبی می دهد. با افراد جدیدی ملاقات کرده و روابط معناداری ایجاد می کنید. وقتی به کسی کمک می کنید، آن شخص دری را به روی شما باز می کند، شاید امروز یا فردا. به همین دلیل، بسیار خوب است که اهمیت کمک به یکدیگر را برای ایجاد حلقه و ایجاد دوستی درک کنید.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار در بازار بورس بخوانید.

ک کارآفرین موفق