سرمایه گذاری در سهام

هفده نکته ای که باید بدانید تا قربانی بازار سهام نشوید(بخش دوم)

 در ادامه با بخش دوم مقاله همراه ما باشید. اگرچه کسب درآمد و سرمایه گذاری در سهام غیرممکن نیست، اما پیروی از یکسری قوانین لازم است. اگر این قوانین نادیده گرفته شود، سرمایه گذار می تواند هرچه دارد را از دست بدهد. چه رسد به اینکه درآمد کسب کند.

بخش اول این مقاله را اینجا بخوانید.

بازارها را به اندازه کافی بشناسید

شخصی که بازارها را می شناسد همیشه ۱ – ۰ از کسی که آنها را نمی شناسد جلوتر است. اگر به عنوان یک فرد آگاه کار را شروع کنید، در موقعیت سودمندتری قرار دارید.

قیمت ابزار سرمایه گذاری که انتخاب کرده اید هرگز در بازار ثابت نمی ماند. می تواند در زمان های خاص بالا برود و به همان ترتیب سقوط کند.

شناخت بازارها بدان معنی است که قیمت ابزار تحت تأثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. این امر با پیگیری خوب بازار امکان پذیر است. اگرچه ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که اطلاعات بیشتری در مورد بازار دارید.

در مورد سامانه ی تحلیل بازار بخوانید.

مقاوم باشید

شما ممکن است دائماً سرمایه گذاری کنید. اما اگر در بیشتر آنها ضرر می کنید، یک جای کار شما ایراد دارد. این کاملاً به خود شما بستگی دارد که بتوانید در بازار سهام، ثبات کسب کنید.

البته بدانید که از دست دادن یک باره سرمایه به معنای این نیست که در آینده با همان نتیجه روبرو خواهید شد و یا سود شما ممکن است مداوم نباشد.

کاری که باید انجام دهید این است که از هدفی که تعیین کرده اید دور نشده و بلافاصله تسلیم نشوید. شما باید روی مبلغی که به عنوان سود می خواهید تمرکز کنید. اجازه ندهید منفی باف ها شما را از موضعِ پایدارتان منصرف کنند.

در مورد سامانه افزایش سرمایه بخوانید.

بازار سهام سرمایه گذاری

در دنیای فانتزی زندگی نکنید

هر سرمایه گذار وضعیت اقتصادی و انتظارات خود را از بازار سهام بهتر می داند. اگر درآمد شما کم است، نباید در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید.

بازار سهام واقع گرایی می خواهد. اگر در رویای کسب درآمد غیرمجاز گرفتار شوید، بیش از همه ناراحت خواهید شد. اگر نمی خواهید بازار سهام را با ناامیدی به یاد بیاورید، باید برنامه سرمایه گذاری خود را تنظیم کنید و اهداف خود را بر این اساس تعیین کنید، بدون اینکه از دنیای واقعی دور شوید.

جلوی مخاطرات بایستید

ما همیشه می گوییم بورس اوراق بهادار یک بازار پر مخاطره است. شخصی که تصمیم گرفته است در اینجا سرمایه گذاری کند از این خطرات آگاه است و خود را برای هر نتیجه ای آماده می کند.

مدیریت خطرات در واقع کاملاً در دست شماست. شدت خطر بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این، این شما هستید که با قدم های خود و اقدامات احتیاطی که انجام می دهید، در معرض خطر کم و بیش قرار می گیرید.

آیا بورس سهام شما مناسب است یا خیر ؟ بله، بورس یک بازار پر سود است. اما سرمایه گذاری در اینجا نیاز به روانشناسی محکمی دارد. اگرچه همه می خواهند پول در بیاورند، اما ممکن است رفتار مطابق با قوانین صرافی برای برخی آسان نباشد.

به هر حال، بورس های سهام که یک بازار نهادی است، قوانین خاصی دارند. موقعیتی که می توانید آن را به عنوان یک مزیت در نظر بگیرید؛ ممکن است برای شخص دیگری یک ضرر باشد. به همین دلیل، شما باید ببینید آیا این مکان برای سرمایه گذاری مناسب شما است یا خیر.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بخوانید.

به خودتان وقت بدهید

تجارت بی وقفه برای کسب درآمد در بازار سهام شما را خسته می کند. وقتی خسته هستید، نمی توانید سالم تصمیم بگیرید و بعد از مدتی به شخصی تبدیل می شوید که فقط با جاه طلبی عمل می کند.

فکر بدی نیست که برای سرمایه گذاری کمی استراحت کنید. به این ترتیب، فرصت تفکر و اقدام مناسب را خواهید داشت.

یادگیری را فراموش نکنید

حتی باتجربه ترین سرمایه گذار بورس سهام نیز چیز جدیدی یاد می گیرد و با هر سرمایه گذاری تجربه کسب می کند. با اجتناب از یادگیری در بورس سهام ، به پشیمانی های جدید فرصت می دهید.

در مورد شبکه اجتماعی سهامداران و ناشران بخوانید.

شما باید در درک بازارهای مداوم و منطق سرمایه گذاری تلاش کنید و با استفاده از منابع مختلف دانش خود را افزایش دهید.

امروزه تقریباً از هرجایی می توانید آموزش بورس رایگان و غیر رایگان را در دستس داشته باشید، و از آنجا که فرصتی مانند اینترنت وجود دارد به راحتی می توانید به انواع اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

بازار بورس و سرمایه گذاری در سهام

بهانه نگیرید

با پنهان شدن در پشت بهانه ها، نتایج بدی را که در سرمایه گذاری خود مشاهده می کنید، عادی جلوه ندهید. البته، ضررها باید پذیرفته شود، اما اشتباهات خود را نادیده نگیرید.

اگر می دانید چگونه با اشتباهات خود روبرو شوید، از آنها یاد می گیرید و از تکرار پرهیز می کنید. مطمئناً اتقافات منفیی خارج از اراده شما اتفاق خواهد افتاد. شما باید اشتباهات خود را به حداقل برسانید و اشتباهات خود را در معامله ی بعدی خود بارگذاری نکنید.

از فرصت ها بهره مند شوید

بازار سهام آنقدرها که به نظر می رسد دشوار و پیچیده نیست. به عنوان مثال، آموزش بورس روش بسیار مناسبی است. علاوه بر این، معاملات در حساب های آزمایشی یکی از روش های متداول برای کسب تجربه است.

در مورد سامانه تحلیل بازار بورس بخوانید.

فیلم ها، مقالات و تجربیات بی شماری که می توانید در اینترنت پیدا کنید نیز برای شما مفید خواهد بود. نکته مهم این است که تمایل به شناخت بورس سهام و استفاده کامل از فرصت ها را داشته باشید تا ضرر نکنید.

استراتژی های سرمایه گذاری در بازار بورس را بخوانید.

حدس و گمان را کنار بگذارید

البته که شما در بازار سهام حدس می زنید. با این حال، اگر بر اساس پیش بینی های مداوم پیش بروید، به احتمال زیاد قربانی می شوید.

شما باید اهمیت تجزیه و تحلیل را برای بازارها درک کرده و بر اساس استنباطی که از این تحلیل ها می گیرید، تصمیمات خرید و فروش خود را بگیرید.

هیچ شانسی وجود ندارد که همیشه پیش بینی های شما درست باشد و اغلب اشتباه می کنید. حتی کسانی که سالها در بازار بوده اند نیز نمی توانند قاطع پیش بینی کنند. بنابراین به جای سرمایه گذاری در پیش بینی، از شاخص های واقع بینانه تری استفاده کنید.

به خودتان ایمان داشته باشید

اگرچه همه جوانب در موفقیت در سرمایه گذاری تأثیرگذار است، اما اعتماد به نفس شخص نیز بسیار مهم است. از معاملات سرمایه گذاری که با خلق و خوی ناامیدکننده و خسته انجام شده اند، هیچ گونه سود حاصل نمی شود.

ما قبلاً بارها اشاره کردیم که روحیه فرد هنگام سرمایه گذاری در بورس مهم است. در این مرحله، عمل با منطقِ آنچه شما فکر می کنید، سود شما خواهد بود.

اگر دائماً منفی فکر می کنید و با ترس از دست دادن پول زندگی می کنید، نمی توانید قدم های جسورانه بردارید. در چنین شرایطی غرق در پیچیدگی ها خواهید شد. سرمایه گذاری با ارزش را انتخاب کنید.

در مورد سرمایه گذاری با ارزش در بازار بورس بخوانید.

 

ارش سهام بازار بورس سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار