ETF 7 انرژی پاک با عملکرد برتر

ETF 7 انرژی پاک با عملکرد برتر

به گفته آژانس بین المللی انرژی، برای کاهش تغییرات آب و هوا و تحت کنترل نگه داشتن نوسانات بازار انرژی، سرمایه گذاری در انرژی پاک باید تا پایان این دهه سه برابر شود. ETF 7 انرژی پاک با عملکرد برتر را در این محتوا بررسی می کنیم.

پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که دولت‌ها و سایر نهادها باید سرمایه‌گذاری خود را در زمینه انرژی‌های پاک مانند باد، خورشید، هیدروژن، ذخیره‌سازی باتری و وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در نتیجه، شرکت‌های متمرکز بر انرژی سبز باید با سرمایه‌گذاری بیشتر در این بخش در سال‌های آینده رونق پیدا کنند.

اما سرمایه گذاران اغلب هنگام ارزیابی روند سرمایه گذاری بلندمدت با دوراهی مواجه می شوند. آنها باید تصمیم بگیرند که چگونه سبد سهام خود را به بهترین شکل قرار دهند تا از پتانسیل صعودی سود ببرند. آنها می توانند سرمایه گذاری در سهام انرژی جایگزین خاص را انتخاب کنند. با این حال، آنها ریسک می کنند که در مورد این تز درست بگویند (سرمایه گذاری در انرژی پاک افزایش می یابد). اما در شرکت اشتباهی سرمایه گذاری می کنند که در درازمدت عملکرد ضعیفی در این بخش دارد.

یک راه حل بالقوه برای این مشکل، سرمایه گذاری در یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) متمرکز بر انرژی پاک است. این باید خطر درست بودن در پایان نامه را کاهش دهد، اما انتخاب سهام نادرست انرژی سبز برای بیان آن دیدگاه را کاهش دهد.

مطلب مرتبط: نرم افزار مدیریت سهام

هفت ETF برتر انرژی پاک

با توجه به مقدار پولی که به این بخش سرازیر می شود، بسیاری از ETF ها این روزها بر انرژی پاک تمرکز می کنند. برخی از آنها با سرمایه گذاری در کل صنعت رویکردی گسترده دارند. در حالی که برخی دیگر بر روی یک جنبه واحد از سرمایه گذاری در انرژی سبز تمرکز می کنند. رویکردهای مختلف به سرمایه گذاران راه های زیادی برای استفاده از ETF برای سرمایه گذاری در انرژی پاک می دهد.

در اینجا فهرستی از هفت ETF برتر که بر جنبه‌های مختلف بخش انرژی پاک تمرکز دارند، آمده است:

منبع داده ها: وب سایت های شرکت ارقام AUM در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۲٫

 1. ETF انرژی پاک جهانی iShares (NASDAQ:ICLN) 4.5 میلیارد دلار

 2. صندوق شاخص انرژی سبز اولین تراست NASDAQ Clean Edge (NASDAQ:QCLN) 1.9 میلیارد دلار

 3. Invesco Solar ETF (NYSEMKT:TAN) 2.2 میلیارد دلار

 4. Invesco WilderHill Clean Energy ETF (NYSEMKT:PBW) 941 میلیون دلار

 5. ALPS Clean Energy ETF (NYSEMKT:ACES) 645 میلیون دلار

 6. شاخص زیرساخت شبکه هوشمند انرژی پاک First Trust NASDAQ (NASDAQ:GRID) 556 میلیون دلار

 7. ای تی اف انرژی باد جهانی First Trust (NYSEMKT:FAN) 243 میلیون دلار

مطلب مرتبط: نرم افزار سهامداری

ETF انرژی پاک جهانی iShares

ETF انرژی پاک جهانی iShares

ETF iShares Global Clean Energy بر شرکت‌های جهانی که انرژی را از انرژی خورشیدی، بادی و سایر منابع انرژی تجدیدپذیر تولید می‌کنند، متمرکز است. این صندوق در اواخر سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۰۰ سهام داشت که توسط پنج مورد زیر رهبری می شد:

 • Enphase Energy (NASDAQ:ENPH): 10.7 درصد از دارایی های صندوق

 • اولین خورشیدی (NASDAQ:FSLR): 6%

 • Vestas Wind Systems (OTC:VWDRY): 6%

 • ادیسون تلفیقی (NYSE:ED): 5.7٪

 • SolarEdge Technologies (NASDAQ:SEDG): 5.6%

این ETF دارای طیف گسترده ای از شرکت های انرژی پاک است. اینها شامل مشاغلی می شود که قطعاتی مانند توربین های بادی و اینورترهای انرژی خورشیدی را تولید می کنند. همچنین دارای مشاغلی است که مزارع بادی و تأسیسات انرژی خورشیدی مانند تاسیسات برق را اداره می کنند. این استراتژی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بر روی شرکت هایی تمرکز کنند که بر تولید انرژی های تجدیدپذیر متمرکز هستند.

با این حال، شایان ذکر است که این صندوق سرمایه گذاری های خود را در راس متمرکز می کند. ۱۰ هلدینگ بزرگ آن بیش از ۵۰ درصد از صندوق را تشکیل می دهند. به همین دلیل، تعداد محدودی از سهام منجر به نتایج کلی صندوق خواهد شد.

نرخ ETF انرژی پاک جهانی iShares بر اساس عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) بسیار بالاست. این صندوق دارای رتبه AA از MSCI است که آن را در صدک ۷۶ تمام ETF ها قرار می دهد. این آن را به گزینه ای عالی برای سرمایه گذاران مسئولیت اجتماعی که به دنبال صندوق ESG هستند تبدیل می کند.

این صندوق نسبت هزینه ETF نسبتاً پایین ۰٫۴۰% را شارژ می کند.

مطلب مرتبط: برنامه مدیریت امور سهام

صندوق شاخص انرژی سبز NASDAQ Clean Edge First Trust

صندوق شاخص انرژی سبز NASDAQ Clean Edge First Trust

صندوق شاخص انرژی سبز First Trust NASDAQ Clean Edge بر شرکت‌های انرژی پاک متمرکز است که در بورس‌های بزرگ ایالات متحده معامله می‌کنند. این هلدینگ دارای شرکت‌هایی است که فناوری‌های انرژی پاک را تولید، توسعه، توزیع و نصب می‌کنند. مانند انرژی خورشیدی، باد، ذخیره‌سازی باتری، سلول‌های سوختی و وسایل نقلیه الکتریکی (EVs).

ETF در اواخر سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۰ شرکت داشت که توسط پنج شرکت زیر رهبری می شد

 • Albemarle Corporation (NYSE:ALB): 9.4%

 • Rivian Automotive (NASDAQ:RIVN): 8.9%

 • نیمه هادی روشن (NASDAQ:ON): 8.5%

 • Enphase Energy: 8.2%

 • تسلا (NASDAQ:TSLA): 7.3%

این ETF همچنین سرمایه گذاری های خود را در میان بزرگترین هلدینگ های خود متمرکز می کند. با این حال، همچنان به سرمایه گذاران مواجهه متنوعی با بخش انرژی پاک ارائه می دهد. اما با تمرکز بیشتر بر برقی کردن حمل و نقل و بخش انرژی. دارایی های آن شامل شرکت هایی در تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر (۲۳%)، خودرو (۲۰%)، نیمه هادی ها (۱۷%)، مواد شیمیایی متنوع (۱۲%)، برق جایگزین (۱۱%)، سوخت های جایگزین (۴%)، مواد شیمیایی ویژه ۲ درصد، معدن (۲ درصد) و قطعات الکترونیک (۲ درصد) است.

First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy ETF دارای رتبه AA در ESG از MSCI است. به طور کلی، آن را در صدک ۵۵ از ETF های جهانی در فاکتورهای ESG قرار دارد.

این صندوق دارای نسبت هزینه ETF معقول ۰٫۵۸٪ است.

مطلب مرتبط: نرم افزار امور سهامداری

اینویسکو سولار ETF

اینویسکو سولار ETF

Invesco Solar ETF بر شرکت های صنعت انرژی خورشیدی متمرکز است. این شامل شرکت هایی می شود که پانل ها و قطعات الکتریکی تولید می کنند و سیستم های انرژی خورشیدی را نصب می کنند.

ETF تا اواخر سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۰ دارایی داشت که توسط پنج مورد زیر رهبری می شد:

 • Enphase Energy: 10.9%

 • اول خورشیدی: ۹٫۳٪

 • فناوری های SolarEdge: 7.4٪

 • GCL Technology Holdings: 6%

 • Xinyi Solar: 5%

تمرکز این ETF بر انرژی خورشیدی، سرمایه گذاران را قادر می سازد تا در سبدی از سهام برتر انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کنند. همچنین تنوع جغرافیایی (کمتر از نیمی از دارایی های صندوق متعلق به شرکت های پذیرفته شده در ایالات متحده است) و برخی از تنوع بخشی (۵۸٪ از دارایی های آن شرکت های فناوری اطلاعات، ۲۲٪ آب و برق، ۱۵٪ صنعتی، ۲٪ مالی، و ۳) ارائه می دهد. درصد مواد هستند. این بدان معناست که این یک ETF ایده‌آل برای جهت‌دهی بر روی افزایش سرمایه‌گذاری انرژی خورشیدی است.

Invesco Solar ETF با رتبه A از MSCI در ESG رتبه خوبی دارد. به طور کلی، آن را در صدک ۴۵ ETF های جهانی در فاکتورهای ESG قرار می دهد.

این صندوق نسبت هزینه معقول ۰٫۶۶٪ را شارژ می کند.

مطلب مرتبط: نرم افزار سهام

ETF انرژی پاک Invesco WilderHill

ETF انرژی پاک Invesco WilderHill

ای تی اف انرژی پاک Invesco WilderHill بر شرکت‌هایی متمرکز است که در بورس‌های ایالات متحده فهرست شده‌اند و درگیر پیشبرد انرژی پاک و حفاظت هستند. ETF تا پایان سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۰ سهام داشت که توسط پنج شرکت زیر رهبری می شد:

 • سیگما لیتیوم (NASDAQ:SGML): 2.1%

 • SES AI (NYSE:SES): 1.8%

 • هوافضای عمودی (NYSE:EVTL): 1.6٪

 • اولین خورشیدی: ۱٫۶٪

 • Ormat Technologies (NYSE:ORA): 1.6%

این ETF دارای یک استراتژی هم وزن است و مقدار مشابهی را در مجموعه وسیعی از شرکت های انرژی پاک سرمایه گذاری می کند. این استراتژی به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که رویکردی گسترده برای انرژی پاک داشته باشند. این صندوق دارای شرکت‌هایی است که در زمینه انرژی خورشیدی، خودروهای الکتریکی، انرژی زمین گرمایی، ذخیره‌سازی انرژی، انرژی بادی و فناوری آب و هوا فعالیت دارند. این تنوع بخشی را در بخش‌ها ارائه می‌کند. (صنعت‌ها با ۴۵ درصد، اختیار مصرف‌کننده با ۱۸ درصد، فناوری اطلاعات در ۱۵ درصد، مواد در ۱۳ درصد، آب و برق در ۷ درصد، انرژی در ۱ درصد، و امور مالی در ۱ درصد).

ETF انرژی پاک Invesco WilderHill دارای رتبه BBB ESG از MSCI است که در صدک ۳۳ صندوق در گروه انرژی جایگزین قرار دارد.

این ETF دارای نسبت هزینه معقول ۰٫۶۲٪ است.

مطلب مرتبط: نرم افزار مدیریت امور سهام

ETF انرژی پاک آلپس

ETF انرژی پاک آلپس

ETF انرژی پاک ALPS به دنبال این است که سرمایه گذاران را در معرض دید یک گروه متنوع از شرکت های آمریکایی و کانادایی قرار دهد که در زمینه انرژی های تجدیدپذیر و پاک فعالیت دارند. این شامل انرژی خورشیدی، باد، انرژی آبی، زمین گرمایی و انرژی زیستی، و همچنین وسایل نقلیه الکتریکی، مدیریت و ذخیره انرژی، و سلول های سوختی و هیدروژن است.

این ETF تا اواخر سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۰ دارایی داشت که توسط پنج مورد زیر رهبری می شد:

 • اول خورشیدی: ۵٫۷%

 • Rivian Automotive: 5.6%

 • Enphase Energy: 5.5%

 • تسلا: ۵٫۴ درصد

 • گروه شفاف (NASDAQ:LCID): 5%

ETF تنوع نسبتاً گسترده ای را در بخش ها و موضوعات ارائه می دهد. تخصیص بخش شامل آب و برق (۲۹%)، صنایع (۲۸%)، اختیار مصرف کننده (۱۷%)، فناوری اطلاعات (۱۳%)، انرژی (۵%)، مواد (۵%) و امور مالی (۲%) بود. در همین حال، تخصیص موضوع شامل وسایل نقلیه الکتریکی (۲۹٪)، خورشیدی (۲۶٪)، بادی (۱۹٪)، آبی / زمین گرمایی (۹٪)، زیست انرژی (۸٪)، سلول سوختی / هیدروژن (۶٪) و مدیریت انرژی است. و ذخیره سازی (۴%).

ETF انرژی پاک ALPS بر اساس فاکتورهای ESG، با رتبه AA از MSCI، امتیاز بالایی دارد. به طور کلی، آن را در صدک ۶۳ از تمام ETF در فاکتورهای ESG قرار دارد.

ETF دارای نسبت هزینه معقول ۰٫۵۵٪ است.

مطلب مرتبط: نرم افزار سهامداران

صندوق شاخص زیرساخت شبکه هوشمند Clean Edge NASDAQ First Trust

صندوق شاخص زیرساخت شبکه هوشمند Clean Edge NASDAQ First Trust

صندوق شاخص زیرساخت شبکه هوشمند First Trust NASDAQ Clean Edge با هدف ردیابی عملکرد شرکت‌ها در بخش زیرساخت شبکه و انرژی الکتریکی است.

این صندوق تا اواخر سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۰ دارایی داشت که توسط پنج مورد زیر رهبری می شد:

 • اشنایدر الکتریک (OTCMKTS:SBGSY): 9.1%

 • شرکت ایتون (NYSE:ETN): 8.8٪

 • ABB (NYSE:ABB): 8.6٪

 • Enphase Energy 7.2%

 • شبکه ملی (NYSE:NGG): 7٪

این ETF در معرض بخش‌های زیر قرار می‌گیرد: قطعات الکتریکی (۲۶%)، صنایع متنوع (۱۳%)، تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر (۱۱%)، خدمات چندگانه (۸%)، برق معمولی (۷%)، نیمه هادی‌ها (۷%). خدمات مهندسی و پیمانکاری (۵%)، قطعات الکتریکی (۴%)، کنترل تجهیزات الکتریکی و فیلتر (۴%) و قطعات خودرو (۴%).

صندوق شاخص زیرساخت شبکه هوشمند First Trust Nasdaq Clean Edge دارای رتبه AAA از MSCI است. به طور کلی، این صندوق در صدک ۷۹ همه صندوق ها قرار دارد.

این ETF دارای نسبت هزینه ۰٫۶۳٪ است.

مطلب مرتبط: نرم افزار امور سهام و سهامداران

صندوق سرمایه گذاری جهانی انرژی بادی First Trust

صندوق سرمایه گذاری جهانی انرژی بادی First Trust

اولین ETF انرژی باد جهانی First Trust بر روی انرژی باد متمرکز است. دارای دو نوع شرکت انرژی بادی است:

 1. شرکت های ناب بازی که حداقل ۵۰ درصد از درآمد خود را از فعالیت های مرتبط با باد (۶۰ درصد از صندوق) به دست می آورند.

 2. شرکت های متنوعی که در صنعت بادی مشارکت دارند (۴۰ درصد صندوق).

مطلب مرتبط: برنامه سهامداران

این صندوق در اواخر سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۰ دارایی داشت که توسط پنج مورد زیر هدایت می شد:

 • برق نورثلند (OTC:NPIFF): 7.6%

 • Orsted (OTC:DNNG.Y): 7.4%

 • Vestas Wind Systems: 7.1%

 • China Longyuan Power Group Corporation (OTC:CLPXY): 6.3%

 • EDP Renovaveis (OTCMKTS:EDRVF) 6.2%

تمرکز این ETF بر انرژی باد، آن را برای کسانی که می خواهند به طور خاص در رشد این بخش سرمایه گذاری کنند، ایده آل می کند. همچنین تنوع جغرافیایی گسترده و قرار گرفتن در معرض شرکت‌های متنوع با برخی فعالیت‌های بادی را برای تکمیل بازی‌های خالص انرژی بادی ارائه می‌دهد.

ETF انرژی باد جهانی First Trust بر اساس فاکتورهای ESG، با رتبه AAA از MSCI، نرخ بالایی دارد. به طور کلی، آن را در صدک ۷۹ از تمام ETF در فاکتورهای ESG قرار دارد.

ETF دارای نسبت هزینه معقول ۰٫۶۰٪ است.

مطلب مرتبط: نرم افزار امور سهام

ETF