30 نکته برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید (بخش اول)

۳۰ نکته برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید (بخش اول)

چطور می توان یک کارآفرین موفق بود؟ چه کارآفرینی باشید که در تلاش برای راه اندازی کسب و کار خود هستید و چه یک کارآفرین با تجربه… داشتن یک شرکت به شما آزادی جدی می دهد. شما می توانید مستقیماً رشد کسب و کاری را که با دستان خود ایجاد کرده اید تماشا کنید.

در همان زمان، کارآفرینان تصمیمات خود را می گیرند، راه حل هایی برای مشکلات پیدا می کنند و آنها را عملی می کنند. به عبارت دیگر، کارآفرینی هم از نظر مالی و هم از نظر معنوی امری بسیار رضایت بخش است.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

۳۰ نکته برای یک کارآفرین موفق

اگر می خواهید کارآفرین موفق تری شوید، در جای درستی قرار دارید. زیرا در چندین مقاله ما در مورد ۳۰ روش مختلف برای افزایش میزان موفقیت به شما خواهیم گفت.

 1. سرسخت باشید

سخت بودن به معنای صبر و استقامت است. به عبارت دیگر، وقتی همه به شما می گویند “نه، نمی توانید”، باید اراده خاصی از خود نشان دهید و همچنان بتوانید به دنبال اهداف خود بروید. اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید سرسخت هم باشید. زیرا تا زمانی که سخت کوشی و پشتکار وجود داشته باشد، هیچ کاری نمی توانید به عنوان یک کارآفرین انجام دهید.

در مورد نرم افزار اسناد بخوانید.

 1. با خودتان رقابت کنید

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید با خودتان رقابت کنید و هر روز نسبت به روز قبل خود را ارتقا دهید. حتی اگر کسی شما را مجبور نمی کند، باید خودتان را مجبور کنید. چالش ها برای رشد و توسعه کارآفرینان حیاتی هستند. شما نمی توانید خود را با زندگی در یک فضای راحت بهبود بخشید.

مثلا…شما به باشگاه می روید و می خواهید عضلات بازو را توسعه دهید. اگر با وزنه ۲۰ پوندی شروع کنید، مشکلات زیادی خواهید داشت. اما اگر با ۱۰ و ۱۵ کیلو به تدریج کار کنید بعد از مدتی ۲۰ کیلو برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. رقابت با خودتان اساسی‌ترین کلید برای دستیابی تدریجی به چیزی است که زمانی غیرممکن می‌دانستید.

در مورد نرم افزار مدیریت سهام بیشتر بدانید.

 1. پرشور باشید

اگر کاری را که انجام می دهید دوست ندارید، آن کار را رها کنید. ساده است! به عنوان یک کارآفرین، باید زمان زیادی را صرف کسب و کار خود کنید و فداکاری های مختلفی انجام دهید. اما اگر کاری را که دوست دارید انجام می دهید، آن را به عنوان یک سرمایه گذاری می بینید. در حالی که کاری را انجام می دهید که دوست ندارید، می توانید به سرعت تسلیم شوید و خسته شوید. از نظر روحی نیز راضی نخواهید شد.

به موفق ترین کارآفرینان جهان فکر کنید. آنها هرگز بازنشسته نمی شوند، هرگز خسته نمی شوند. با وجود داشتن میلیاردها دلار، هر روز صبح ساعت ۶ بیدار می شوند تا به سر کار بروند. چون به کاری که انجام می دهند اشتیاق دارند.

در مورد برنامه مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

 30 tips to be a successful entrepreneur (part one)

 1. کارآفرین موفق: ریسک کنید

مردم تمایل دارند از ریسک کردن اجتناب کنند، اما کارآفرینی ذاتاً ریسک پذیر است. این ماهیت این تجارت است. کارآفرینان موفق همچنین می دانند چه زمانی باید و چه زمانی نباید ریسک کنند. بنابراین، لازم است یاد بگیرید که ریسک هایی را که منطقی و دارای پتانسیل بالایی برای منافع هستند، بپذیرید. ریسک کردن یک چیز است و قرار دادن شغلتان در معرض خطر چیز دیگری است. می توان گفت که ریسک کردن بیشتر به مفهوم فرصت نزدیک است تا خطر.

 1. اعتماد به نفس داشته باشید

اگر به خودت اعتماد نداری، چرا کس دیگری باید اعتماد کند؟ اگر برای خودت احترام قائل نیستی، چرا دیگران باید احترام بگذارند؟

یک کارآفرین موفق به معنای اعتماد به شهود خود و تکیه بر منطق خود در هنگام تصمیم گیری است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند. البته لازم است تجربه و دانش خود را در مواردی که مطمئن نیستید ارزیابی کنید. هنگامی که می گویید باید به خود اعتماد کنید، باید از خطرات تلاش برای اعتراف کردن در مورد موضوعاتی که نمی دانید نیز آگاه باشید.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

 1. نترسید

ترس مانع از عمل می شود. از سوی دیگر، کارآفرینان باید بتوانند به سرعت وارد عمل شوند و زمانی که فرصتی را می یابند، اقدام کنند. بعید است که یک کارآفرین موفق با ترس در پشت خود قادر به حرکت باشد. به عنوان یک کارآفرین، اجازه ندهید ترس شما را هدایت کند. اگر ترس بر دنیای ذهنی شما مسلط باشد، نمی توانید ریسک های لازم را بپذیرید. در قضاوت های خود به جای منطق، گرفتار احساسات می شوید و نمی توانید صدای درون خود را بشنوید.

به همین دلیل، ضروری است که ترس های خود را کاهش دهید و با آنها روبرو شوید. به یاد داشته باشید، ترس مربوط به دیدگاه است. تحقیقات نشان داده افرادی که فیلم های جنایی و ترسناک تماشا می کنند بیشتر از جنایت می ترسند. به همین دلیل باید دیدگاه خود را تغییر دهید و برای رهایی از ترس هایی که شما را آزار می دهد و خسته می کنید، اقدامات لازم را انجام دهید.

در مورد نرم افزار سهام  بیشتر بدانید.

 1. کارآفرین موفق: اهداف خود را تجسم کنید

تجسم اهداف به معنای بستن چشم ها و رویاپردازی نیست. تجسم یعنی قرار دادن اهداف خود به شکلی ملموس و قابل مشاهده. برای مثال، این دو عبارت را با هم مقایسه کنید:

 • من می خواهم یک کارآفرین باشم.

 • من می‌خواهم با راه‌اندازی شرکتی که برنامه‌های موبایلی برای آیفون توسعه می‌دهد، کارآفرین شوم.

آیا دومی هدف ملموس تری نیست؟ شما می توانید از این طریق اهداف خود را مجسم کنید و آنها را در شکل ملموس تری قرار دهید. حتی اگر روش های زیادی برای تجسم وجود داشته باشد، می توانید با نوشتن رویاهای خود روی یک تکه کاغذ شروع کنید. یا می توانید رویاهای خود را به دوستان خود بگویید. همانطور که می بینید، وقتی کسی از شما در مورد رویای شما می پرسد، اینکه بتوانید آن را به وضوح توصیف کنید، موضوع مهمی در مسیر موفقیت است.

در مورد نرم افزار جامع تحلیل بازار بخوانید.

کارآفرین موفق: اقدام کنید

 1. یک تیم قوی بسازید

کارآفرینان موفق آهنربای موفقیت نیستند. پشت موفقیت یک تیم قوی و شبکه پشتیبانی است. اطمینان حاصل کنید که افرادی که با آنها کار خواهید کرد افراد با استعداد و با شخصیت باشند. برای موفقیت بسیار حیاتی است که افرادی که با آنها سفر خواهید کرد شما را ناامید نکرده و به شما اعتماد کنند.

علاوه بر این، طبق تحقیقات، میزان موفقیت شرکت‌هایی که یک مؤسس دارند ۲۰ درصد است، در حالی که درصد موفقیت شرکت‌هایی با دو مؤسس ۴۸ درصد است.

شما، شریک زندگیتان و کارمندانتان ساعت های طولانی با هم کار خواهید کرد و تصمیمات سختی می گیرید. اگر با افرادی رفاقت کنید که در احترام گذاشتن به آنها مشکل دارید، کمی صبر کنید. هنگام انتخاب شرکا و کارکنان، به یاد داشته باشید که می توانید به این افراد توانایی های جدیدی بدهید، اما نمی توانید شخصیت آنها را تغییر دهید.

 1. کارآفرین موفق: اقدام کنید

کارآفرینان موفق متشکل از افرادی هستند که اقدام می کنند. اگر بیش از حد به برنامه ریزی، فکر کردن، آماده سازی سناریوهای ورشکستگی، تامین مالی فکر کنید و معطل شوید، به جایی نخواهید رسید. در مقطعی باید از حرف زدن و فکر کردن دست برداشت و به سمت عمل رفت.

در مورد نرم افزار مدیریت الکترونیک اسناد بخوانید.

 1. وقت خود را صرف کنید

البته موفقیت یک شبه، ثروت یک شبه و غیره را فراموش کنید.

ما نمی توانیم وجود افراد زیادی را انکار کنیم که در مدت کوتاهی به موفقیت های بزرگی دست یافته اند. با این حال، این افراد هستند که پس از یک روند کاری طولانی و شدید به چنین دستاوردهایی دست می یابند. اگر موضوع موفقیت بزرگ در مدت کوتاهی در ذهن شماست، به روند آماده سازی این افراد، کارهایی که انجام می دهند، چه نوع استراتژی هایی را دنبال می کنند نگاهی دقیق بیندازید. متوجه خواهید شد که این افراد حداقل ده ها بار قبل از موفقیت شکست می خورند.

از شرکت ها:

 • ۲۵ درصد ظرف ۱ سال

 • ۳۶ درصد ظرف ۲ سال

 • ۴۴ درصد در عرض ۳ سال

 • ۵۰ درصد در عرض ۴ سال شکست می خورند.

کارآفرینان موفق برای رسیدن به موفقیت عجله نمی کنند، آنها فقط خود را در این فرآیند رها می کنند. اگر برای رسیدن به موفقیتی که می‌خواهید بیشتر از آنچه فکر می‌کنید طول می‌کشد، به خودتان استراحت دهید. به تعطیلات بروید، ذهن خود را آرام کنید و با فکر روشن به مبارزه ادامه دهید.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار در بازار بورس بخوانید.

کارآفرین موفق