FAANG (بخش دوم)

FAANG (بخش دوم)

آنچه باید درباره سهام FAANG، که غول های فناوری جهان هستند بدانید، در این مقاله آمده است. با بخش دوم این محتوا همراه شما هستیم.

در مورد سامانه تحلیل بازار بیشتر بدانید.

Facebook

Face book

این اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم فیس بوک یکی از اولین بسترهایی است که به مفهوم رسانه های اجتماعی اجازه می دهد وارد زندگی همه شود. امروزه تعداد کاربران آن بیش از ۲٫۵ میلیارد نفر است.

فیس بوک حدود ۳۰ درصد از مردم جهان را به خود جذب می کند. علاوه بر این، این تعداد را با افزودن اینستاگرام و واتساپ بیشتر می کند. تا آنجا که اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم همه افرادی که از تلفن هوشمند استفاده می کنند از Whatsapp برای ارسال پیام استفاده می کنند.

به طور خلاصه، درآمد چنین شرکت بزرگی از جهات مختلف روز به روز در حال افزایش است. با درآمدهای تبلیغاتی، می تواند بیشتر از شرکتی که سال ها فعالیت می کرده درآمد داشته باشد.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

سهام آن در سال ۲۰۱۲، ۸ سال پس از تأسیس شرکت، به عموم عرضه شد. سهام آن، که در بورس نزدک با کد FB معامله می شد، در بلند مدت منحنی صعودی را شکست.

بالاترین سطح سهام فیس بوک از زمان معامله تا کنون ۳۰۴٫۶۷ دلار بوده است. اگرچه این عملکرد، که در ۲۸ آگوست ۲۰۲۰ ثبت شد، در کوتاه مدت همچنان در نوسان است، اما در بلندمدت باعث رضایت سرمایه گذاران می شود.

اگر ۱۰۰۰ دلار در سهامی که در آن زمان ۳۸ دلار معامله می شد سرمایه گذاری می کردید، امروز تقریباً ۸۰۰۰ دلار سود داشتید. البته، ما فاکتورهایی را در این محاسبه لحاظ نمی کنیم. اما در دراز مدت، می توانید پول خود را حداقل ۷ – ۸ برابر افزایش دهید.

در مورد نرم افزار امور سهام بیشتر بدانید.

Amazon

Amazon

یکی از با ارزش ترین شرکت های فناوری جهان آمازون است. آمازون شرکتی است که تجارت الکترونیک را به زندگی ما وارد کرد. به این ترتیب جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد.

این شرکت در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد و امروزه بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان است. همچنین صاحب شرکت هایی مانند Amazon Web Services ، Kindle ، Prime ، Alexa ، Goodreads ، Audible ، IMDb و Twitch است.

بر اساس داده های فعلی سهام آمازون؛ با قیمتی در حدود ۳۳۰۰ دلار، رتبه چهارم را در بین گران ترین های جهان دارد. درآمد سالانه این شرکت ۲۸۰٫۵ میلیارد دلار و ارزش بازار آن ۱٫۵۹ تریلیون دلار است.

سهام این شرکت در ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ به بالاترین حد خود یعنی ۳۵۵۲٫۲۵ دلار رسید. اگر ۱۰۰۰ دلار در سهامی که در سال ۱۹۹۷ با ۱۸ دلار معامله می شد سرمایه گذاری می کردید، الان تقریباً ۱۹۷ هزار دلار پول نقد داشتید.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار بیشتر بدانید.

Apple

Apple

سرمایه اپل، با ارزش ترین شرکت فناوری جهان، ۱٫۹ تریلیون دلار سرمایه دارد. درآمد سالانه آن ۲۶۰٫۲ میلیارد دلار است. این یکی از نام های برجسته در زمینه نرم افزار، سخت افزار، الکترونیک و فناوری اطلاعات است.

پایه های این شرکت که به دهه ۱۹۷۰ برمی گردد، امروزه دست نخورده باقی مانده است. این شرکت هم با دستگاه ها و هم با خدماتش درآمد خود را روز به روز افزایش می دهد.

دستگاه های iPhone ، iPad ، Watch و Macbook که با سیستم عامل خاص خود ارائه می شوند از جایگاه ویژه ای در صنعت برخوردارند. با وجود قیمت گران در کشور ما، داده های فروش بسیار زیاد است که نمی توان آنها را دست کم گرفت.

سهام آن در ۱۲ دسامبر ۱۹۸۰ با قیمت ۲۲ دلار به بازار عمومی رفت. در آن زمان اگر ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کرده بودید، امروز می توانستید حدود ۴۵۰ هزار دلار بازدهی داشته باشید.

در مورد نرم افزار سهام بیشتر بدانید.

Netflix

Netflix

این یکی از جوانترین نام ها در بین سهام FAANG است. همچنین از نظر ارزش بازار کوچکترین است. با این حال، با توجه به توسعه سریع آن، موفقیت آن یک واقعیت غیرقابل انکار است.

افزایش سریع تعداد مشترکان و تغییر عادات تلویزیونی، Netflix را به یک شرکت قوی تبدیل کرده است. این شرکت در سال ۲۰۰۲ به یک شرکت دولتی تبدیل شد. اما ستاره او در چند سال گذشته درخشید.

سهام آن از سال ۲۰۱۵ شروع به افزایش شدید کرده است. در ۲ سپتامبر ۲۰۲۰، بالاترین رکورد ۵۷۵٫۳۷ دلار را ثبت کرد.

اگر شما ۱۰۰۰ دلار در سهامی که ۱۵ دلار عمومی شده بود سرمایه گذاری می کردید، سهام شما در روزی که به بالاترین حد خود رسید، حدود ۴۰،۰۰۰ دلار می شد.

در مورد شبکه اجتماعی بیشتر بدانید.

Google Alphabet

Google Alphabet

گوگل که به دلیل شرکت مادر خود Alphabet شناخته می شود، یکی از اولین رهبران این صنعت است. این یکی از با ارزش ترین شرکت های فناوری در جهان است. همچنین با قیمت سهم خود یکی از گران ترین ها است.

گوگل محبوب ترین موتور جستجوی جهان است. او همچنین صاحب بسیاری از محصولات دیگر است. گوگل با داشتن طیف گسترده ای از محصولات، سرمایه گذاران خود را نیز خوشحال کرده است.

او دارای یک تجارت تبلیغاتی آنلاین بسیار سودآور با محصولات زیادی مانند Youtube ، Docs و Maps است. همچنین ۷۵٪ سهم بازار جهانی تلفن های هوشمند با سیستم عامل تلفن همراه Android خود را در اختیار دارد.

سهام گوگل در سال ۲۰۰۴ با قیمت ۸۵ دلار به بازار عرضه شد. طبق داده های فعلی ؛ درآمد سالانه آن ۱۶۱٫۹ میلیارد دلار و سرمایه بازار آن ۱٫۰۲ تریلیون دلار است.

در مورد نرم افزار سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

سهام در ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ به بالاترین سطح خود با ۱۷۲۶٫۱۰ دلار رسید. اگر روزی که این بورس عمومی اعلام شد ۱۰۰۰ دلار سرمایه گذاری می کردید، پول شما در روزی که به بالاترین حد خود می رسید، به حدود ۲۰،۵۰۰ دلار می رسید.

FAANG (بخش دوم)