FAANG (بخش دوم)

FAANG (بخش اول)

FAANG چیست؟ چرا مهم است؟ چگونه می توان در آن سرمایه گذاری کرد؟ به نظر شما محبوب ترین سهام جهان چیست؟ چندین نتیجه مشترک در میان پاسخ های این مبحث وجود خواهد داشت. این ها سهامی هستند که واجد شرایط FAANG هستند.

FAANG که شامل سهام فیس بوک، اپل، آمازون، نتفلیکس و گوگل است، در چند سال گذشته بسیار محبوب بوده است. این ۵ سهم آنقدر محبوب هستند که اختصار خاصی برای آنها ایجاد شده است.

در مورد سامانه تحلیل بازار بیشتر بدانید.

FAANG چیست؟

FAANG چیست؟

وقتی می گوییم سهام فناوری، حروف اولیه سهام گرد هم می آیند تا عبارت FAANG را ایجاد کنند.

به عبارت دیگر، سهام فیس بوک، آمازون، اپل، نتفلیکس و گوگل تقریبا نبض صنعت فناوری هستند. بنابراین، این سهام را می توان به عنوان شاخص در نظر گرفت.

این اصطلاح توسط جیم کرامر، مجری برنامه Mad Money CNBC در سال ۲۰۱۳ مطرح شد. کرامر تمجید کرد که این شرکت ها به طور کامل بر بازارهای خود تسلط داشته اند.

در حقیقت، Big Tech به بزرگترین و غالب شرکت های صنعت فناوری اطلاعات ایالات متحده اشاره دارد که با نام هایی مانند Tech Giants ، Big Five شناخته می شوند.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

ابتدا فیس بوک، آمازون، اپل، گوگل و مایکروسافت با هم در نظر گرفته شدند. بعداً، Netflix قدرت خود را در این بخش به دست آورد. در این مورد، هر دو اختصار FAANG و FANGAM به عنوان سهامی که نبض بخش را می گیرند، اعلام شد.

از اواخر دهه ۲۰۱۰، آنها در کنار شرکت دولتی سعودی آرامکو به عنوان با ارزش ترین شرکت های معامله شده در سطح جهان شناخته شدند. هر کدام حداکثر سرمایه بازار در حدود ۵۰۰ تا ۲ تریلیون دلار در زمان های مختلف دارند.

در مورد نرم افزار امور سهام بیشتر بدانید.

چرا FAANG مهم است؟

چرا FAANG مهم است؟

شرکت های بزرگی هستند که عملکرد کلی را در بازار سهام هدایت می کنند. در این زمینه، هر کشوری دارای شاخص است.

FAANG، که شامل سهام غول های فناوری است، نبض بخش را نیز در اختیار دارد.

برخی از شرکت ها به دلیل اندازه و نفوذ خود نقش زیادی در بازده صنعت خود ایفا می کنند. شرکت هایی که FAANG را تشکیل می دهند از جمله آنها هستند.

این سهام بخش قابل توجهی از ارزش کل بازار در بازار سهام را تشکیل می دهند. همچنین، تغییرات قیمت می تواند بر کل بازار تأثیر بگذارد. دلایلی مانند این به ما نشان می دهد که چرا این سهام مهم هستند.

در ژانویه ۲۰۲۰، ارزش کل سهام FAANG به بیش از ۴ تریلیون دلار رسید. این مقدار نشان می دهد که حداقل ۱/۱۰ ارزش بازار سهام ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

در مورد نرم افزار تحلیل بازار بیشتر بدانید.

در همان زمان، در ۱۰ شاخص شاخص S&P 500، که شامل ۵۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی از نظر ارزش بازار است؛ این شامل اپل، آمازون، فیس بوک و گوگل است. اولین شرکت مایکروسافت است، در حالی که شرکت بافت Berkshire Hathaway در رتبه پنجم قرار دارد.

۱۰ شرکت برتر S&P 500 بیش از ۲۰ درصد از ارزش کل شاخص را به خود اختصاص داده اند. مشخص است که بیشتر صندوق های سرمایه گذاری مشترک که بر شاخص نظارت می کنند در سهام FAANG سرمایه گذاری می کنند.

Vanguard 500، یکی از بزرگترین صندوق های شاخص در جهان، ۱۲ درصد از این سهام را در سبد سهام خود دارد.

به همین ترتیب، سرمایه گذاران بزرگ و تأثیرگذار مانند Berkshire Hathaway ، Soros Fund Management ، Renaissance Technologies سرمایه گذاری زیادی در این سهام انجام می دهند.

نحوه سرمایه گذاری در سهام FAANG

نحوه سرمایه گذاری در سهام FAANG

یک سهم گوگل در حال حاضر در حدود ۱۴۳۰ دلار معامله می شود. بنابراین، کاملاً طبیعی است که فکر کنیم خرید و فروش آنها به راحتی امکان پذیر نیست. اگر هنوز می خواهید پول زیادی معامله کنید و تجربه تجارت در صرافی های خارجی را دارید، می توانید این مسیر را انتخاب کنید.

یکی از راه های سرمایه گذاری در سهام FAANG، تجارت در مبادلات خارجی است. بانک هایی که در کشور ما فعالیت های واسطه ای انجام می دهند این معاملات را امکان پذیر می کنند.

راه دیگر، بازار فارکس است. اگر شرایط ورود به بازار فارکس در کشور ما را دارا هستید، می توانید به راحتی این سهام را معامله کنید. البته، برای این کار باید بدانید که چگونه در فارکس معامله کنید. راه دیگر سرمایه گذاری در وجوه حاوی این سهام است. به لطف این وجوه، که بسیاری از آنها خارجی هستند، شما همزمان در شرکت های مختلف سرمایه گذاری می کنید.

بدون تردید یکی از ساده ترین روش های معامله FAANG و بسیاری از سهام خارجی ارزشمند وجوه است. علاوه بر این، بازار فارکس یکی از راه های سودمند در این زمینه است.

نکته مهم این است که اطلاعات دقیقی در مورد نحوه انجام این سرمایه گذاری ها داشته باشید. هرچه بیشتر بدانید، تجارت برای شما راحت تر خواهد بود.

نحوه سرمایه گذاری در سهام FAANG