اسکالپینگ چیست؟

اسکالپینگ چیست؟

اگر در زمینه تجارت مبتدی هستید دیر یا زود با اصطلاح اسکالپینگ مواجه خواهید شد. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف این واژه می پردازیم.

اسکالپینگ چه روشی است؟

اسکالپینگ یک روش معاملاتی مبتنی بر تحلیل تکنیکال بلادرنگ است. هدف اصلی استراتژی اسکالپینگ کسب سودهای کوچک با خرید (بلند) یا فروش (کوتاه) جفت ارز (یا ابزارهای دیگر مانند CFD) در مدت زمان بسیار کوتاه است. بیشتر اوقات فقط چند ثانیه یا چند دقیقه طول می کشد.

بیشتر بخوانید: نرم افزار حضور و غیاب رایگان

مقدمه ای بر استراتژی اسکالپینگ

احتمالاً بهترین سیستم اسکالپینگ برای مبتدیان است. با این حال، این استراتژی به زمان و تمرکز مشخصی نیاز دارد. اگر به دلایلی نمی توانید حداقل چند ساعت در روز را به یادگیری استراتژی اختصاص دهید، ممکن است اسکالپینگ بهترین استراتژی برای شما نباشد. این به این دلیل است که مدت زمان مشخصی مورد نیاز است، حتی اگر موقعیت های معاملاتی را فقط برای مدت کوتاهی باز نگه دارید.

اسکالپینگ یک دقیقه ای یک استراتژی معاملاتی روزانه است که عمدتاً بر کسب چند پیپ سود متمرکز است. این یکی از اساسی ترین استراتژی ها برای اسکالپینگ در معاملات فارکس و CFD است و می تواند برای پایه گذاری تجربه معاملاتی شما مورد استفاده قرار گیرد. یک جنبه کلیدی استراتژی کمیت است.

بیشتر بخوانید: سامانه مودیان پرشین

اجزای اصلی scalping

غیر معمول نیست که معامله گران در این سیستم روزانه ۱۰۰ معامله انجام دهند. بنابراین، داشتن یک کارگزار ارزان که اسپرد کم و کارمزد کم (در صورت وجود) را به شما ارائه دهد، بسیار مهم است. جنبه دوم این استراتژی اسکالپینگ ریسک قابل کنترل در صورت عدم موفقیت معاملات شما است. این به این دلیل است که استراتژی اصلی مبتنی بر عدم ضرر یا سود بزرگ است. اجزای اصلی سیستم اسکالپینگ فارکس عبارتند از:

ابزارهای معاملاتی واجد شرایط:

شاخص های مورد نیاز: Stochastic 5،۳،۳ و ۵۰ EMA، ۱۰۰ EMA

نقطه ورودی طولانی:

تصور کنید ما به اندیکاتورها نگاه می کنیم و منتظر می مانیم تا EMA 50 از EMA 100 بالاتر رود (سیگنال ۱). از اینجا ما انتظار داریم که قیمت به EMA ها (سیگنال ۲) برگردد. در همان زمان، ما شاهد نوسانگر تصادفی هستیم تا خط از سطح ۲۰ از پایین به بالا (سیگنال ۳) عبور کند. هنگامی که هر سه عنصر سیگنال های مناسب را ارائه می دهند، می توانید یک موقعیت طولانی وارد کنید.

بسیار مهم است که استاپ ضرر را تنظیم کنید تا در سمت امن بمانید. استاپ تقریباً ۲-۳ پیپ کمتر از آخرین حرکت قیمت تعیین می شود. ما انتظار سود ۸-۱۲ پیپ را داریم که مربوط به گرفتن سود است.

بیشتر بخوانید: استراتژی های سرمایه گذاری در سهام

مزایا و معایب استراتژی اسکالپینگ

مزایا و معایب استراتژی Scalping

استراتژی اسکالپینگ نیاز به رفلکس های سریع، غرایز خوب و مهارت های ریاضی دارد و مانند همه چیز در زندگی، مزایا و معایبی دارد. ما یک بار دیگر آن را برای شما توضیح خواهیم داد تا مشخص شود آیا این استراتژی برای شما مناسب است یا خیر.

مزایا:

ریسک کوچکتر به این دلیل که شما فقط برای مدت کوتاهی در بازار هستید و بنابراین کمتر اتفاقات ناگوار می تواند بر معاملات شما تأثیر منفی بگذارد. حرکات کوچکتر به سرعت به دست می آیند. برای حرکت‌های بزرگ‌تر قیمت، نیاز به عدم تعادل زیادی بین عرضه و تقاضا وجود دارد. حتی در بازارهای نسبتاً آرام، یک اسکالپر خوب می‌تواند سود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: استراتژی های سرمایه گذاری بلندمدت

معایب:

اینها می توانند شامل موارد زیر باشند:

معمولاً سپرده بزرگتر مورد نیاز است. بانکداران و معامله‌گران نهادی نسبت به اسکالپرهای خرده‌فروشی مزیت دارند زیرا دانش بیشتری از بازار دارند. حفظ نسبت ریسک به پاداش تحت فشار زیاد ممکن است دشوار باشد. برای مثال، با نسبت ۲:۱ این بدان معناست که سود شما ۱۰ پیپ و استاپ شما ۵ پیپ است. در بسیاری از موارد، این می تواند منجر به حذف شما شود. شما باید زمان زیادی را صرف کنید و در معرض استرس زیادی قرار خواهید گرفت.

شما می توانید خودتان تصمیم بگیرید که آیا مزایا یا معایب آن بیشتر است. با این حال، هر معامله گر باید دائماً خود را آموزش دهد تا بتواند تصمیمات مستدلی بگیرد. هرگز فرصت یادگیری چیزی را از دست ندهید. زیرا حتی معامله گران با تجربه نیز هرگز از یادگیری دست نمی کشند.

در پایان:

اسکالپینگ، معاملات کوتاه مدت ثانیه به دقیقه، می تواند یک استراتژی بسیار موثر حتی برای کسانی باشد که فقط می خواهند از آن در کنار استراتژی های خود استفاده کنند. این همچنین در مورد مقیاس بندی نمودار شما صدق می کند. اسکالپرها برای کار کمی خود، به عبارت دیگر، برای تعداد زیادی از تراکنش ها پاداش دریافت می کنند. بنابراین، برای شما بسیار مهم است که استراتژی اسکالپ با شخصیت شما مطابقت داشته باشد و با اهداف و همچنین مهارت های شما مطابقت داشته باشد.

بیشتر بخوانید: امور سهام و استراتژی سرمایه گذاری با ارزش

به نظر شما کدام یک محتمل تر است؟

روزانه ده بیست تراکنش با سود هر کدام ۵ تا ۱۵ یورو یا یک یا دو معامله بزرگ در روز که هر کدام ۱۰۰ یا ۲۰۰ یورو سود می آورد؟ اسکالپینگ نیز یک موضوع محبوب است. زیرا احتمال وقوع سودهای کمتر از نظر آماری بسیار بیشتر است. در پایان روز،ممکن است اهمیتی نداشته باشد که آیا سود روزانه خود را در ۲۰ یا دو معامله به دست آورده است. مهم نتیجه است!

با این حال، جایی که سود وجود دارد، همیشه ریسک وجود دارد. لطفا هرگز فراموش نکنید:

ما همیشه توصیه می کنیم مراقب نقاط ورود و علائم توقف ضرر و همچنین مدیریت ریسک کلمات کلیدی باشید.

بیشتر بخوانید: نرم افزار اسناد

نماد طلا در فارکس

نرم افزار مدیریت امور سهام برای مدیریت سبد سرمایه گذاری سهام شما طراحی شده است. با کلیک بر روی هر یک از کلمات زیر به صفحه اصلی نرم افزار امور سهام دسترسی خواهید داشت.

برنامه سهامداران، نرم افزار سهامداری، نرم افزار امور سهام و سهامداران . نرم افزار امور سهام، برنامه مدیریت امور سهام، نرم افزار مدیریت امور سهام، برنامه تحلیل سهام . نرم افزار مدیریت امور سهام، نرم افزار امور سهامداری، نرم افزار سهامداران، نرم افزار سهام، نرم افزار خرید سهام . برنامه پیش بینی قیمت سهام، برنامه پیشنهاد بهترین سهام، برنامه مدیریت سبد سهام، برنامه ردیابی سهاماپلیکیشن ردیابی سهام، نرم افزار مدیریت سهام . برنامه مدیریت پرتفولیو، برنامه مدیریت سهام در بورسنرم افزار مدیریت سهام اندروید، نرم افزار مدیریت سبد سرمایه گذاری، برنامه مدیریت سبد سرمایه گذاری . برنامه مدیریت سبد سهام در بورس، نرم افزار مدیریت پورتفولیو