چگونه یک سبد سرمایه گذاری بسازیم؟

چگونه یک سبد سرمایه گذاری بسازیم؟

برای موفقیت در سرمایه گذاری پرتفوی، نیازی به ثروتمند بودن ندارید. اما، برای اینکه بازده سبد سرمایه گذاری شما با بازار سهام گسترده تر مطابقت داشته باشد یا حتی عملکرد بهتری داشته باشد، به دانش اولیه در مورد نحوه سرمایه گذاری نیاز دارید. بیایید به اصول اولیه چگونگی ایجاد یک سبد سرمایه گذاری جامد و انتخاب سهام خوب برای سرمایه گذاران مبتدی بپردازیم.

در مورد نرم افزار سهامداری بیشتر بدانید.

سرمایه گذاری پرتفوی

سرمایه گذاری پرتفوی سرمایه گذاری است که شما با این انتظار انجام می دهید که هلدینگ ارزش کسب کند یا سود یا درآمد سود سهام ایجاد کند. سرمایه‌گذاری پورتفولیو با سرمایه‌گذاری در کسب‌وکاری که مستقیماً در آن فعالیت می‌کنید متفاوت است، زیرا سهام شما منفعل است. به این معنی که تصمیمات مدیریتی نمی‌گیرید. سبد سرمایه گذاری شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

در مورد نرم افزار امور سهام  بیشتر بدانید.

  • سهام

  • اوراق قرضه

  • صندوق سرمایه گذاری مشترک

  • صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)

  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، مانند تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REITs)

  • معادل های نقدی مانند گواهی سپرده (CD) یا حساب های پس انداز

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

درک تحمل ریسک و تخصیص دارایی

درک تحمل ریسک و تخصیص دارایی

اولین قدم این است که در مورد سطح ریسکی که با آن راحت هستید تصمیم بگیرید. سرمایه‌گذاری‌های با ریسک بالاتر می‌توانند پاداش‌های بالایی ایجاد کنند. اما همچنین می‌توانند منجر به زیان‌های بزرگ شوند. به طور کلی، سرمایه گذاری در سهام بالاترین بازده را ایجاد می کند. در حالی که سرمایه گذاری در اوراق قرضه ثبات ارزش پرتفوی شما را افزایش می دهد.

افراد جوانی که برای بازنشستگی پس‌انداز می‌کنند، می‌توانند عمدتاً در سهام سرمایه‌گذاری کنند تا رشد ارزش پرتفوی خود را به حداکثر برسانند. زیرا در صورت متحمل شدن زیان‌های بزرگ، زمان لازم برای بهبود دارند. در اواخر عمر، همان سرمایه گذاران می توانند با نزدیک شدن به دوران بازنشستگی و کاهش تحمل ریسک، پرتفوی خود را به شدت روی اوراق قرضه متمرکز کنند.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بیشتر بدانید.

نکنه:

برخی از سرمایه گذاران در هر سنی انتخاب می کنند تا سبد سهام خود را از طریق تخصیص دارایی متنوع کنند. اساساً این به معنای داشتن بیش از یک طبقه دارایی در دارایی های سبد سرمایه گذاری شما است. این می تواند شامل سهامی مانند سهام و صندوق، سرمایه گذاری با درآمد ثابت مانند اوراق قرضه و پول نقد باشد.

این نوع تنوع پرتفوی کلید مدیریت ریسک سرمایه گذاری های فردی است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل و صندوق‌های قابل معامله در مبادله (ETF) که به طور خودکار در معرض صدها یا حتی هزاران شرکت قرار می‌گیرند، گزینه‌های عالی برای کمک به سرمایه‌گذاران مبتدی هستند که دارایی‌های خود را متنوع کنند.

در مورد نرم افزار سهام  بیشتر بدانید.

انواع حساب های سرمایه گذاری

داشتن ترکیبی از انواع حساب های سرمایه گذاری نیز ایده خوبی است. این می تواند شامل سرمایه گذاری در یک حساب بازنشستگی دارای مزیت مالیاتی، مانند یک حساب بازنشستگی ۴۰۱ (k) یا یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) باشد. هرد دو انتخاب خوبی برای هر سرمایه گذار است. همچنین ممکن است بخواهید یک حساب کارگزاری مشمول مالیات ایجاد کنید، که به شما امکان می دهد در هر زمان بدون پرداخت جریمه برداشت زود هنگام به پول خود دسترسی داشته باشید.

در مورد نرم افزار اسناد بخوانید.

تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌ها در پورتفولیوی خود به گونه‌ای که قرار گرفتن در معرض مالیات شما را متنوع کند نیز یک استراتژی هوشمند است. ۴۰۱(k)s سنتی و IRAها می‌توانند دلارهای قبل از مالیات را به‌عنوان مشارکت بپذیرند، با مالیات بر برداشت در دوران بازنشستگی. Roth 401(k)s و Roth IRA دلارهای پس از کسر مالیات را می پذیرند. که امکان برداشت بدون مالیات در دوران بازنشستگی را فراهم می کند. حفظ ترکیبی از حساب های سنتی و روث می تواند به شما در صرفه جویی در مالیات هم اکنون و هم در دوران بازنشستگی کمک کند.

چگونه چیدمان سبد سرمایه گذاری خود را شروع کنید؟

چگونه چیدمان سبد سرمایه گذاری خود را شروع کنید؟

ساختن یک سبد سرمایه گذاری برنده آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. اگر تازه سرمایه‌گذاری را یاد می‌گیرید، مهم است که چگونه شروع کنید:

به اطرافتان نگاه کنید

یک توصیه برای سرمایه گذاران مبتدی این است که در شرکت هایی که قبلاً می شناسید و دوست دارید سهام بخرید. مثلا آیا اهل تناسب اندام هستید؟ ممکن است بخواهید درباره نایک (NYSE:NKE) یا lululemon Athletica (NASDAQ:LULU) تحقیق کنید. آیا اغلب در تگزاس رودهاوس (NASDAQ:TXRH) یا مک دونالد (NYSE:MCD) غذا می خورید؟ سهام این شرکت ها ممکن است گزینه های خوبی برای شما باشد. وقتی بچه هایتان را به دنیای دیزنی می بردید تحت تأثیر عملیات پارک موضوعی قرار گرفتید؟ یا هر فیلم پیکسار را چندین بار دیده اید؟ پس سهام دیزنی (NYSE:DIS) را بررسی کنید.

شما باید سرمایه گذاری در کسب و کارهایی را در نظر بگیرید که در زندگی شما نقش ایفا می کنند. زیرا آن ها شرکت هایی هستند که قبلاً چیزی درباره آنها می دانید. شما می‌توانید با اطمینان بیشتری روی برندهای آشنا سرمایه‌گذاری کنید تا در شرکت‌هایی که در مورد آن‌ها مطالعه کرده‌اید اما واقعاً متوجه عملکرد آن نشده‌اید.

سرمایه‌گذاری در شرکت‌های با سرمایه‌ی کوچک و متوسط که چندان شناخته شده نیستند، اما با آن‌ها آشنا هستید، به طور بالقوه راهی برای شناسایی شرکت‌های بزرگ است، در حالی که هنوز سهامی در حال رشد محسوب می‌شوند. کدام محصولات یا خدمات نوآورانه نیازهای شما یا خانواده یا جامعه شما را برآورده می کند و خدمات عالی به مشتریان ارائه می دهد؟ این شرکت ها می توانند نتفلیکس بعدی (NASDAQ:NFLX) یا Airbnb (NASDAQ:ABNB) باشند.

در مورد نرم افزار سهامداری بیشتر بدانید.

تحقیق کنید

دانستن یا حتی دوست داشتن یک شرکت برای انتخاب سبد سرمایه‌گذاری کافی نیست. باید اطمینان داشته باشید که ارزش شرکت در طول زمان در حال افزایش است. برای دانستن آنچه باید بدانید، به اسناد مالی شرکت نگاه کنید.

در حالی که همه شرکت های سهامی عام نتایج عملکرد مالی خود را به صورت آنلاین منتشر می کنند، آنچه توسط شرکت ها منتشر می شود ممکن است برای بسیاری از سرمایه گذاران گیج کننده باشد. اما برای اینکه مطمئن شوید که آیا یک شرکت درآمد، سود و جریان نقدی خود را افزایش می‌دهد یا خیر، لازم نیست یک حرفه‌ای مالی باشید. خواندن این گزارش ها می تواند به شما حس کمی و کیفی از عملکرد یک شرکت بدهد.

در مورد برنامه سهام  بیشتر بدانید.

نمونه سرمایه گذاری پرتفوی

نمونه سرمایه گذاری پرتفوی

در حالی که هیچ رویکرد واحدی برای انتخاب سبد سرمایه‌گذاری وجود ندارد که برای همه مناسب باشد، ایجاد یک سبد سرمایه‌گذاری با عملکرد بالا همیشه شامل تعریف واضح اهداف مالی، درک میزان تحمل ریسک و انجام تحقیقات لازم است.

بیایید فرض کنیم یکی از اهداف اصلی سرمایه گذاری شما تنوع بخشیدن به پرتفوی خود است، بنابراین به همین دلیل تصمیم می گیرید در یک صندوق شاخص S&P 500 سرمایه گذاری کنید. که به ۵۰۰ شرکت از بزرگترین و بهترین شرکت ها در کشور دسترسی فوری می دهد تا دارایی های خود را متنوع کنید تا شرکت ها را نیز شامل شود. با پتانسیل های رشد متفاوت، می توانید سهام با سرمایه کوچک و متوسط را نیز خریداری کنید. برای تنوع بخشیدن به موقعیت جغرافیایی خود، می‌توانید به صندوق شاخصی کمک کنید که بازارهای سهام غیرملیتی را ردیابی می‌کند.

با راه های بسیار زیادی برای تنوع، انتخاب های شما تقریباً بی پایان است. می توانید اوراق قرضه، ETF و صندوق های سرمایه گذاری مشترک بخرید. شما می توانید علاوه بر ایجاد مستقل IRA، در یک طرح ۴۰۱ (k) که توسط کارفرمای خود حمایت مالی می شود، سرمایه گذاری کنید. شما می توانید با سرمایه گذاری در سهامی که سود سهام پرداخت می کنند درآمد کسب کنید.

در مورد برنامه مدیریت امور سهام  بیشتر بدانید.

انتخاب سبد سرمایه گذاری در پایان:

به رشد فروش و سودآوری شرکت ها برای انتخاب سبد سرمایه گذاری توچه کنید. اگر با شرکت های خوبی مواجه شده اید اما نمی دانید که کدام یک را انتخاب کنید به موارد زیر توجه کنید.

رشد فروش: آیا هر دو شرکت فروش خود را سال به سال افزایش می دهند؟ کدام شرکت این کار را سریعتر انجام می دهد؟ رشد فروش در همان فروشگاه یک معیار مفید است. زیرا بسیاری از متغیرها را حذف می کند تا به وضوح نشان دهد که یک شرکت خرده فروشی چقدر خوب عمل می کند.

سودآوری: آیا هر دو شرکت سودآور هستند؟ سود کدام شرکت بر اساس هر سهم بیشتر است؟ سود هر سهم یک معیار مفید برای کمک به درک و مقایسه سودآوری شرکت های مشابه است.

در مورد نرم افزار سهامداران بیشتر بدانید.

سبد سرمایه گذاری