بازار بورس و سهام

هفده نکته ای که باید بدانید تا قربانی بازار سهام نشوید(بخش اول)

هرشخصی با رویا و فکر پول درآوردن در بازار سهام، وارد بورس می شود. اما این تفکر ممکن است همیشه درست نباشد و نتیجه ی مورد نظر حاصل نشود. زیرا برخی اشتباهات سرمایه گذاران باعث از بین رفتن سرمایه می شود.

اگرچه کسب درآمد در بازار سهام غیرممکن نیست، اما پیروی از یکسری قوانین لازم است. اگر این قوانین نادیده گرفته شود، سرمایه گذار می تواند هرچه دارد را از دست بدهد، چه رسد به اینکه درآمد کسب کند.

بازار بورس اوراق بهادار بسیار سودمند است، اما خطرناک نیز هست. اقدام آگاهانه می تواند یک فرصت بسیار خوب باشد و در حالت برعکس، بزرگترین حسرت شما خواهد بود.

قبل از اینکه سرمایه گذاری در بازار بورس را آغاز کنید، مواردی وجود دارد که باید بدانید.

در اینجا ۱۷ نکته وجود دارد که باید بدانید تا در بازار سهام قربانی نشوید. این موارد را در دو مقاله ی جداگانه با هم بررسی می کنیم:

نرم افزار امور سهام و بازار سهام و بورس

ناخودآگاه رفتار نکنید

یکی از بزرگترین قوانین سرمایه گذاری در بورس سهام، داشتن دانش و تجربه است. همچنین یکی از اشتباهات رایج در بورس سهام که بسیاری انجام می دهند، تجارت بی رویه است.

بورس اوراق بهادار یک بازار پر ریسک است . شما نمی توانید در هر چیزی که از آن اطلاع ندارید وارد شده و انتظار  موفقیت داشته باشید.

یکی از اولین کارهایی که کارگزار سهام باید انجام دهد این است که یاد بگیرد چطور منطق سرمایه گذاری را درک کرده و آگاهانه عمل کند. در غیر این صورت، از دست رفتن سرمایه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در مورد نرم افزار امور سهام بدانید.

روی یک ابزار سرمایه گذاری واحد تمرکز نکنید

بسیار بعید است که سرمایه گذاری در یک ابزار موفقیت شما را به همراه داشته باشد. صرافی ها به شما فرصت می دهند طیف گسترده ای از ابزارهای سرمایه گذاری را ارزیابی کنید.

بنابراین، فکر نکنید که این بازارها فقط از یک ابزار تشکیل شده اند. از جمله ویژگی های سرمایه گذاران موفق داشتن مهارت تحلیل خوب است. شما باید این توانایی را بدست آورید و به درستی از آن استفاده کنید.

یکی از اشکالات تمرکز روی یک ابزار سرمایه گذاری واحد این است که اگر به یک باره سهامی که خریداری کرده اید سقوط کند، شما تمام سرمایه ی خود را از دست خواهید داد.

با این حال، با متنوع سازی نمونه سهم ها، می توانید ابزارهای مختلف را ارزیابی کنید.

در مورد نرم افزار مدیریت امور سهام و سهامداران بدانید.

تحت تأثیر محیط قرار نگیرید

شایعاتی که دهان به دهان می چرخد به خصوص برای سرمایه گذاران تازه کار سردرگمی ایجاد می کند. یک سرمایه گذار آگاه و باتجربه به هر آنچه می شنود اعتماد نمی کند و راهبردهای خود را پیش می برد.

به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از کسب درآمد می شود، هیچ کس در مورد چگونگی به دست آوردن حتی با نزدیک ترین بستگان خود صادق نخواهد بود. اگر چنین بود، هم اکنون همه در بورس سهام درآمد کسب می کردند، درست است؟

اگر انتظار دارید با توجه به آنچه دیگران می گویند از بورس سهام درآمد کسب کنید، فقط صدمه خواهید دید. شما باید تصمیمات معاملاتی خود را در زمان مناسب گرفته و تحت تأثیر کارهای دیگران قرار نگیرید.

بازار سهام و بورس نرم افزار امور سهام

پول قرض نکنید

هیچ کس تضمین نمی کند که شما لزوماً در بورس سهام درآمد کسب خواهید کرد. شما به همان اندازه که می توانید سود کنید، ضرر هم می کنید. بنابراین، ورود به بورس با وام گرفتن، پول قرض کردن یا واریز تمام پول نقدتان به بازار، اشتباه است.

از این گذشته، برای اینکه قربانی نشوید، باید مبلغی را سرمایه گذاری کنید که در هنگام از دست دادن سرمایه، مشکل مالی نداشته باشید و این پول متعلق به شما باشد.

به یاد داشته باشید که اگر در هنگام ضرر نتوانید بدهی خود را پرداخت کنید، غم و اندوه شما همراه با حسرت خواهد بود. در این حالت، سرمایه گذاری فقط یک اشتباه است.

در مورد برنامه تجزیه و تحلیل بازار سهام و بورس بیشتر بدانید.

تجارت خود را به احتمال، شاید و اگر واگذار نکنید

اگرچه شانس در بعضی از زمینه های زندگی با ما است، اما وجود آن در برخی موارد نتیجه را تغییر نمی دهد. یکی از آنها بازار سهام است.

اگر در بازار سهام در مسیر اشتباهی قرار بگیرید، شانس شما پول در نمی آورد. آنچه از یک سرمایه گذار موفق انتظار می رود این است که با منطق رفتار کند نه شهود.

این سرمایه گذار است که احتمال پیروزی در بازار سهام را افزایش می دهد. اگر او دانش و تجربه کافی داشته باشد و از استراتژی های مناسبی استفاده کند و بازار را بشناسد، قطعا موفق خواهد بود.

استراتژی های بازار سهام را بدانید.

یاد بگیرید که چگونه واکنش  های آنیِ خود را کنترل کنید

در واقع، کنترل واکنشها در برابر هر موقعیت منفی در بازار سهام ضروری است. این موضوع در مورد بورس سهام یک قانون مهم است.

روانشناسی سرمایه گذاری یکی از بزرگترین عوامل موثر در نتیجه سرمایه گذاری در بازار سهام است. وقتی کسی که امیدوار است درآمد کسب کند با ضرر روبرو می شود، نباید عکس العمل زیادی نشان دهد. زیرا این وضعیت بسیار عادی است.

واکنش های ناگهانی می تواند باعث تصمیم گیری ناگهانی شما شود. اگر با نوساناتی که در قیمت ها می بینید فریب خورده و بدون فکر تصمیم گیری کنید، باید تاوان آن را به روشی که خودتان نمی خواهید بپردازید.

در مورد روانشناسی سرمایه گذاری بیشتر بدانید.

 

ارش سهام بازار بورس سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار